Росія готує в Угорщині операцію з дискредитації України

Вказана операція має підтвердити територіальні претензії Угорщини на Закарпатську область.

13.06.2023
Росія готує в Угорщині операцію з дискредитації України

8 червня 2023 року «Російська Православна Церква» (РПЦ) заявила, що в рамках міжцерковного діалогу Угорщини країні передали українських військовополонених із Закарпатської області, повідомляє видання “Guildhаlld”

Керівництво України заявило, що обмін із ними не обговорювався, більше того, заступник держсекретаря МЗС Угорщини також заявив, що його відомству нічого невідомо про таку ініціативу. Ймовірно, переговори велися лише по лінії російських спецслужб та РПЦ, а урядовці Угорщини обмежено брали участь у процесі.

Питання звільнення українських військовополонених родом із Закарпатської області обговорювалося під час візиту Папи Римського до Угорщини. З боку угорського уряду координуванням займався віце-прем’єр-міністр у справах релігій Жолт Сім’єн, який перебуває в контакті з російськими розвідниками, дислокованими в Угорщині. Оскільки Угорщина планує влаштувати велику прес-конференцію з переданими українськими військовими, на якій обговорюватимуть питання мобілізації, служби в армії та полону, йдеться про активну психологічну операцію.

Основна мета операції російської розвідки полягає у компрометації українського військового командування та політичних еліт, а також критики «масової мобілізації», яка відбувається в Україні.

Вказана операція має підтвердити територіальні претензії Угорщини на Закарпатську область, вона також побічно підтверджує, що Росія обіцяла Угорщині віддати Закарпаття у разі успішної воєнної кампанії.

Візит Папи Римського до Угорщини включав непублічний контакт із російською стороною через митрополита Будапештського та Угорського Іларіона, а він завжди був близьким до Кирила, патріарха РПЦ.

Угорщина за допомогою зазначеної операції планує покращити свій регіональний імідж через Віктора Орбана, який послідовно проводить проросійську політику та блокує багато рішень Євросоюзу та Північноатлантичного Альянсу щодо України. Участь РПЦ, за задумом, має позитивно вплинути і на позиції російської церкви в Україні, особливо на Закарпатті, де доньку РПЦ «Українську православну церкву» заборонили через загрозу нацбезпеці.

Зазначається, що тему територіальних претензій сусідів до України реалізує СЗР Росії. Її керівник Сергій Наришкін керував щонайменше однією з них – розганяючи тему, що Польща нібито планує відібрати в України Львівську область.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.