Російська пропаганда використовує фейкові світлини про затоплену Херсонщину, які поширюють українці

Користувачі соцмереж поширюють десятки фейкових відео та світлин, які потім використовують у своїх цілях рупори кремля.

08.06.2023
Російська пропаганда використовує фейкові світлини про затоплену Херсонщину, які поширюють українці

Facebook-сторінка “НотаЄнота” зробила  підбірку фейкових фото та відео, які видають за кадри з Херсонської області.

Вони набрали мільйонні охоплення у різних соцмережах. Їх поширюють як боти, що маскуються під українців, так і українці, які не перевіряють інформацію і її джерело. Фейки поширили навіть офіційні сторінки Верховної Ради України, Міністерства внутрішніх справ, а також низка українських та закордонних медіа.

“Перегляньте ці фото і відео – якщо бачите такі у інших користувачів, будь ласка, напишіть, щоб не поширювали фейки і не розмивали старими фото і відео з інших країн те, що відбувається у нас“, – йдеться у дописі.

Як перевірити фото?

  1. Спробуйте проаналізувати джерело? Чи можна йому вірити? (Так-так, smm-ники МВС та Верховної Ради мали б це зробити завчасно).
  2. Чи вказано автора фото?
  3. Скористатися пошуком через гугл-зображення.
  4. Скористатися сервісом https://tineye.com/
  5. Встановити плагін RevEye Reverse Image Search (загугліть)
  6. Надіслати нам на перевірку!

“Дякуємо усім, хто мислить критично! Дякуємо усім, хто перевіряє інформацію! Тримаймося!” – підсумували у повідомленні.

Фейкові відео можна переглянути у Телеграмі https://t.me/notaenotaua.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.