Президент Бразилії після критики заявив, що підтримує територіальну цілісність України

Раніше президент Бразилії Лулу да Сілва заявив, що Росія повинна повернути територію, на яку вона вторглася торік, але він припустив, що Україна повинна пожертвувати Кримом, який був окупований російськими військами в 2014 році.

19.04.2023
Президент Бразилії після критики заявив, що підтримує територіальну цілісність України

Втім, 18 квітня, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва засудив порушення росією територіальної цілісності України. Разом із тим, він знову закликав до посередництва у припиненні війни, попри критику цієї його “мирної” ініціативи з боку українського уряду.

Виступаючи на обіді з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом, Лула да Сілва знову сказав, що група нейтральних країн повинна об’єднатися, щоб “допомогти встановити мир між росією і Україною”. Про це пише УНІАН з посиланням на іноземних журналістів.

Коментарі бразильського президента прозвучали після того, як його висловлювання про те, що країни Заходу затягують війну, поставляючи зброю Україні, викликали бурхливу критику серед західних союзників.

Представник Білого дому звинуватив да Сілву в тому, що він “повторює російську і китайську пропаганду, не звертаючи уваги на факти”. А у вівторок Білий дім заявив, що “тон Лули не був нейтральним”.

Джерело Reuters у Вашингтоні, знайоме з цим питанням, сказало, що офіційні особи США у приватному порядку чітко дали зрозуміти бразильським колегам, що адміністрація Байдена незадоволена критикою надання зброї Україні з боку да Сілви.

Білий дім повідомив у заяві, що радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван говорив зі своїм бразильським колегою Селсо Аморімом про “низку двосторонніх і глобальних питань, включаючи війну росії проти України”.

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.