Премʼєр-міністр Угорщини назвав український контрнаступ “зайвим кровопролиттям”

У МЗС України відповіли.

02.06.2023
Премʼєр-міністр Угорщини назвав український контрнаступ “зайвим кровопролиттям”
Фото: Віктор Орбан

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в інтерв’ю радіо Kossuth закликав Україну розпочати мирні переговори з росією, залякуючи великими втратами в разі контрнаступу.

Орбан сказав, що українці готують контрнаступ, який “є справою українців”. Але, за його словами, як “людина з півторарічним військовим досвідом” він “чудово знає”, що атакуюча сторона зазнає втричі більші втрати, ніж той, хто обороняється.

“А в країні, населення якої становить лише малу частину населення супротивної сторони, розпочати великий військовий наступ у таких умовах – значить влаштувати криваву різню. Ми маємо зробити все можливе, навіть до початку контрнаступу, щоб переконати сторони у необхідності припинення вогню та мирних переговорів”, – заявив глава уряду Угорщини.

Він стверджує, що “навіть у найкращому випадку неможливо досягти кращого результату на передовій, на полі бою, ніж той результат, який можна було б досягти з української точки зору шляхом переговорів”.

“На переговорах перед війною можна було чогось досягти. Або якщо нічого кращого не можна було досягти, ніж війною, то що тоді була війна?” — додав він.

Крім того, Орбан поскаржився, що йому важко бути єдиним прем’єр-міністром у ЄС, який виступає за мир:

“Переважна більшість в ЄС проти нас, вони вчепилися нам у горлянку, важко бути єдиним прем’єр-міністром, який виступає за мир. (…) Правда полягає в тому, що угорці побачили, що вони мали рацію, що вони повинні були прагнути до миру з самого початку”.

Речник МЗС України Олег Ніколенко у відповідь на чергові заклики Орбана до переговорів з росією нагадав, що позиція України залишається незмінною: перемовини можливі лише після повного виведення російських військ із території України.

“Припинення вогню без виконання цієї умови призведе до заморожування статус-кво, надасть росії можливість перегрупуватися, накопичити сили та вдатися до нової хвилі агресії. Доведено досвідом 2014-2022 років”, – зауважив він.

Речник зазначив, що постійні російські атаки ракетами й дронами по українських містах – явний доказ, що в москві не розглядають інших сценаріїв, окрім як продовжувати війну.

“Водночас ми взяли до уваги твердження Віктора Орбана про те, що йому важко бути єдиним прем’єр-міністром в ЄС, який виступає за мир. Аби полегшити цю ситуацію, закликаємо главу угорського уряду почати нарешті діяти. Наприклад, засудити російську агресію, вимагати від москви припинити війну та повернути російську армію на російську територію, долучитися до заходів міжнародної ізоляції росії, не підривати єдність в ЄС”, – додав речник.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан назвав Україну “неіснуючою у фінансовому плані країною”. Він заявив, буцімто Будапешт фінансує пенсії та зарплати українцям.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.