Підприємець з Донеччини перевіз на Львівщину виробництво й почав виготовляти тактильну плитку

На базі реабілітаційного центру на Дрогобиччині чоловік започаткував соціальне підприємство.

31.10.2023
Підприємець з Донеччини перевіз на Львівщину виробництво й почав виготовляти тактильну плитку

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, Микола Головко – підприємець, багатодітний батько, до початку повномасштабної війни жив і працював у Покровську Донецької області.

Бізнес започаткував разом з дружиною у 2004 році. У Покровську підприємство займалося виготовленням бруківки, парканів, гратів і всього іншого з бетону та металу.

До 2014 справа активно розвивалася. Попри зменшення кількості замовлень з початком АТО, а згодом ООС, чоловік залишався на Донеччині та продовжував працювати аж до повномасштабного вторгнення.

«Я був у минулому скликанні громадської ради. Доволі активну участь брав у всіляких заходах. Саме на 24-те ми запланували ходу. Ще вранці, вже після того, як російські ракети прилетіли, я дістав праску і почав прасувати прапор. Готувався до мітингу на підтримку України. А потім одна людина, скажімо так, змінила у моїй голові все. Це була українськомовна людина. І вона сказала мені: «Бачиш, Миколо, що бандерівці натворили?». Я зателефонував дружині, кажу, збирай дітей, речі, документи – ми їдемо», – згадує підприємець.

Пів року Микола зі сім’єю прожив на Закарпатті. Згодом переїхали на Львівщину. Підприємство теж вдалося перемістити з Покровська на Дрогобиччину. У цьому фінансово допомогла Львівська ОВА.

«Микола Головко та його дружина отримали допомогу як релокований бізнес від обласної військової адміністрації – по 100 тисяч гривень», – розповідає заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Орест Гринів.

На базі реабілітаційного центру «Назарет» Микола започаткував соціальне підприємство. Серед його працівників – люди, які відновлюються в центрі. Окрім того, частину прибутку будуть перераховувати на потреби спільноти.

«Я вирішив, що люди, які перебувають у центрі, мають якісь труднощі, їх там реабілітують, і буде класна історія, якщо ці люди будуть виготовляти щось корисне, наприклад, для людей з інвалідністю. І я закупив форми для тактильної плитки», – пояснює Микола.

Нагадаємо, що Львівщина – перша область в Україні, яка запровадила Програму підтримки бізнесу на час воєнного стану. Вона передбачає надання безповоротної фінансової допомоги релокованому бізнесу.

Важливою умовою програми є перереєстрація бізнесу на території Львівської області.

«Підприємці перевозять сюди свої виробничі потужності, а також перереєстровують бізнес. Це дає можливість сплачувати податки у місцеві бюджети нашої області. Допомогу в межах програми від Львівської ОВА отримали вже понад 60 підприємств. Бізнесу, який хоче скористатися цією програмою, потрібно звернутися у департамент економічної політики Львівської ОВА, заповнити заявку та подати її. Історія Миколи Головка дає надію та впевненість, що в України є завтра, і з такими сильними людьми воно точно буде добрим», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.