Підприємець з Донеччини перевіз на Львівщину виробництво й почав виготовляти тактильну плитку

На базі реабілітаційного центру на Дрогобиччині чоловік започаткував соціальне підприємство.

31.10.2023
Підприємець з Донеччини перевіз на Львівщину виробництво й почав виготовляти тактильну плитку

Як повідомляє пресслужба Львівської ОВА, Микола Головко – підприємець, багатодітний батько, до початку повномасштабної війни жив і працював у Покровську Донецької області.

Бізнес започаткував разом з дружиною у 2004 році. У Покровську підприємство займалося виготовленням бруківки, парканів, гратів і всього іншого з бетону та металу.

До 2014 справа активно розвивалася. Попри зменшення кількості замовлень з початком АТО, а згодом ООС, чоловік залишався на Донеччині та продовжував працювати аж до повномасштабного вторгнення.

«Я був у минулому скликанні громадської ради. Доволі активну участь брав у всіляких заходах. Саме на 24-те ми запланували ходу. Ще вранці, вже після того, як російські ракети прилетіли, я дістав праску і почав прасувати прапор. Готувався до мітингу на підтримку України. А потім одна людина, скажімо так, змінила у моїй голові все. Це була українськомовна людина. І вона сказала мені: «Бачиш, Миколо, що бандерівці натворили?». Я зателефонував дружині, кажу, збирай дітей, речі, документи – ми їдемо», – згадує підприємець.

Пів року Микола зі сім’єю прожив на Закарпатті. Згодом переїхали на Львівщину. Підприємство теж вдалося перемістити з Покровська на Дрогобиччину. У цьому фінансово допомогла Львівська ОВА.

«Микола Головко та його дружина отримали допомогу як релокований бізнес від обласної військової адміністрації – по 100 тисяч гривень», – розповідає заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Орест Гринів.

На базі реабілітаційного центру «Назарет» Микола започаткував соціальне підприємство. Серед його працівників – люди, які відновлюються в центрі. Окрім того, частину прибутку будуть перераховувати на потреби спільноти.

«Я вирішив, що люди, які перебувають у центрі, мають якісь труднощі, їх там реабілітують, і буде класна історія, якщо ці люди будуть виготовляти щось корисне, наприклад, для людей з інвалідністю. І я закупив форми для тактильної плитки», – пояснює Микола.

Нагадаємо, що Львівщина – перша область в Україні, яка запровадила Програму підтримки бізнесу на час воєнного стану. Вона передбачає надання безповоротної фінансової допомоги релокованому бізнесу.

Важливою умовою програми є перереєстрація бізнесу на території Львівської області.

«Підприємці перевозять сюди свої виробничі потужності, а також перереєстровують бізнес. Це дає можливість сплачувати податки у місцеві бюджети нашої області. Допомогу в межах програми від Львівської ОВА отримали вже понад 60 підприємств. Бізнесу, який хоче скористатися цією програмою, потрібно звернутися у департамент економічної політики Львівської ОВА, заповнити заявку та подати її. Історія Миколи Головка дає надію та впевненість, що в України є завтра, і з такими сильними людьми воно точно буде добрим», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.