Окупанти переслідують, катують та вбивають працівників ЗАЕС

З березня затримали 26 людей.

24.08.2022
Окупанти переслідують, катують та вбивають працівників ЗАЕС
Фото: умовне

Російські окупанти катують та вбивають працівників захопленої Запорізької АЕС. росія також вдається до кримінального переслідування українських фахівців — з березня затримали щонайменше 26 людей, про що звітували у росгвардії. Про це заявив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Він повідомив, що затриманих звинувачують у переданні інформації про пересування та розташування російської військової техніки по території ЗАЕС.

«І це не жарт. Російське військове і політичне керівництво не соромиться казати світу про те, що вони здійснюють ядерний тероризм і розміщують військову техніку на території працюючої атомної станції», — зазначає омбудсмен.

Він наголосив, що працівники атомної станції не порушують норм українського законодавства чи міжнародного права та вільні спілкуватися з усіма, хто може забезпечити збереження цілісності атомної станції.

Попри шалений тиск персонал захопленої ЗАЕС продовжує виконувати роботу, щоб запобігти екологічній катастрофі.

«Окупанти затримують, катують та вбивають працівників Запорізької АЕС. Це є не тільки воєнним злочином щодо мирного населення, але й порушенням принципів ядерної безпеки, одним з яких є саме збереження цілісності команди яка відповідає за об’єкт», — вказав Лубінець.

Омбудсмен закликав генсекретаря ООН, МАГАТЕ та всю світову спільноту прискорити направлення безпекової місії на Запорізьку АЕС, демілітаризувати територію об’єкта та надати гарантії безпеки ЗАЕС та її персоналу для обслуговування станції.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.