Народний депутат зі Львівщини вибачився перед Іриною Верещук, яка нібито була проти відзначення Дня Героїв

Народний депутат Ярослав Юрчишин напередодні заявив, що міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук запропонувала розглянути питання про відзначення Дня Героїв на державному рівні 23 травня лише після перемоги.

26.05.2024
Народний депутат зі Львівщини вибачився перед Іриною Верещук, яка нібито була проти відзначення Дня Героїв

Сама ж Ірина Верещук спростувала ці звинувачення, зазначивши, що Юрчишин просто переплутав посадовців.

“Просто шановний депутат неуважно прочитав документи та переплутав мене з іншим членом Уряду – колишнім міністром у справах ветеранів. Як віцепремʼєр-міністр, я дала доручення опрацювати питання. А відповідь надало Мінветеранів (за минулого керівника)“, – написала Верещук.

Віцепремʼєр-міністерка опублікувала два документи, та зауважила, що варто звернути увагу на виділене жовтим.

Народний депутат Ярослав Юрчишин публічно вибачився перед віцепремʼєр-міністеркою Іриною Верещук.

“Пані Ірина стверджує що я ввів в оману суспільство, назвавши її відповідальною за рішення ОП перенести розгляд питання на після війни“, – зазначив нардерп.

Юрчишин наголосив, що у 2023 році Верховна Рада України направила запит до Офісу Президента з пропозицією розглянути можливість відновлення історичної справедливості щодо встановленого у 1941 році Дня Героїв, для вшанування загиблих у травні Євгена Коновальця, Симона Петлюри, Миколи Міхновського та всіх героїв України.

“Ми, як ініціативна група, отримали позитивний відгук від різних інституцій. Рік ми не чули жодної інформації тому запитали в ОП. Звідти прийшла відповідь що відповідно до листа пані Ірини Верещук, яка цитує позицію Мінветеранів справу варто розглянути після війни. В квітні ми направили лист вже на адресу пані Ірини, але скоріш за все з технічних причин, а не вини Мінрінтерграції не отримали відповіді”, – повідомив народний депутат.

Юрчишин додав, що на момент виступу в нього було чітке відчуття, що, якщо Мінветеранів дав ствердну відповідь, то ініціативу щодо перенесення вирішення питання варто шукати у того, хто підписав листа, на основі якого приймалося рішення.

“А відповідь ми не отримали. За будь-яких умов я цілковито погоджуюся, що коректніше було б говорити про позицію пані віце-прем’єрки базовану на листі Мінвету. Оскільки мною було допущено неточність, приношу свої вибачення пані Ірині. Вибачте, приписав вам слова, які ви цитували.  При цьому публічно звертаюся (продублюю і офіційним зверненням) щодо особистої позиції пані Ірини. Бо дивно, якщо людина підписується під позицією, маючи іншу. Переконаний, нам разом треба будувати міцну політику національної пам’яті ( Український інститут національної пам’яті теж дав позитивну відповідь як і Міністерство культури та інформаційної політики України) і шалено буду вдячний пані Ірині, якщо вона зможе ініціювати (за умови особистої підтримки впровадження свята) повторний розгляд питання на Кабміні”, – підсумував нардеп.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.