Найбільше радянських символів в області залишилось у Львівській та Лопатинській громадах

Вчора, 24 жовтня, відбулось засідання робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА.

25.10.2023
Найбільше радянських символів в області залишилось у Львівській та Лопатинській громадах

Зокрема, йшлося про кілька великих пам’ятників, які возвеличують армію окупанта і досі перебувають у громадському просторі Львова. Це – так званий «Пагорб слави», об’єкт в Ситихові й інші пам’ятники, барельєфи та меморіальні дошки в населених пунктах Львівської громади, повідомляє пресслужба ЛОВА.

Наразі, разом із Лопатинською, де досі стоять понад 10 об’єктів монументальної пропаганди, Львівська громада є найменш декомунізованою у Львівській області.

«Наразі ми з громадами Львівщини демонтували понад 260 радянських пропагандистських обʼєктів від початку року. Залишилося менше ніж пів сотні. Наша робоча група вчора, 23 жовтня, виїхала на вулицю Пасічну у Львові, щоб детально оглянути об’єкти меморіального комплексу «Пагорб слави». До того, нагадаю, ми побували у селі Ситихів. Про всі ці об’єкти нам пишуть небайдужі жителі громади, і всі вони підлягають демонтажу, відповідно до чинного законодавства. Нагадаю, що Львівська громада, мабуть, єдина, яка не надала нам інвентаризації, і, практично, кожного рішення щодо демонтажу памʼятника громадськості доводиться домагатися окремо. Тому ми наполягаємо, щоб міська рада Львова таки взялася за декомунізацію комплексно і завершила її до кінця року», – зазначив голова робочої групи з питань декомунізації, перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Меморіальний комплекс «Пагорб слави» у Львові від 1994 року є частиною історико-архітектурного заповідника «Личаківський цвинтар». Тут поховані російські та радянські військовики, які загинули під час Другої світової війни. Загальна площа території 0,76 га, на якій розташовані три великі пропагандистські скульптури та десятки могил.

«Щороку на 9 травня я ходив на «Пагорб слави» з метою протидії провокаціям проросійських елементів. І завжди був свідком, як до підніжжя пам’ятникам радянським окупантів ставлять квіти Інна Іваночко і Олександр Косторний. Сьогодні ці люди сидять в українській в’язниці як агенти російських спецслужб. Але пам’ятники радянським окупантам досі на пагорбі слави. У мене питання: чому для Львівської міської ради ці обʼєкти такі ж важливі, як для агентів російських спецслужб?», – зазначив член робочої групи, військовослужбовець Антон Петрівський.

Перший заступник мера Львова Андрій Москаленко сьогодні, 25 жовтня, зазначив на своїй Facebook-сторінці, що цього тижня буде демонтовано радянський монумент в Ситихові:

“Розпочато процедуру демонтажу колоніальних елементів на «Пагорбі слави». Завершується підготовка документів. Дату демонтажу буде повідомлено окремо.”

Процедура демонтажу комплексу, відповідно до чинного законодавства, передбачає отримання дозволів від Міністерства культури на дослідження та перенесення поховань.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.