71 громада Львівщини очистилася від символів радянської пропаганди

16 січня у селі Криве Радехівської громади демонтували останній у громаді тоталітарний памʼятник окупантам.

16.01.2024
71 громада Львівщини очистилася від символів радянської пропаганди

Як повідомляє пресслужба Львівської обласної ради, вже 71 громада області очистилася від символів пропаганди.

«На Львівщині залишається орієнтовно 8 скульптур псевдородін і обелісків окупаційній радянській армії – у Лопатинській та Новороздільській громадах. Від початку 2023 року разом із робочою групою при Львівській ОВА, ГО «Декомунізація Львівщини», ветеранами, військовими та громадами ми демонтували 303 памʼятники окупантам. Це, зокрема, всі скульптурні зображення солдатів радянської окупаційної червоної армії», – поінформував депутат Львівської обласної ради, голова міжфракційної депутатської групи «Декомунізація та деколонізація Львівщини» Захар Миляник.

До слова, демонтаж пам’ятників-символів радянського режиму відбувається на підставі рішення Львівської обласної ради від 20 вересня 2022 року про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області та розпорядження начальника Львівської ОВА.

Документи рекомендують територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим.

 

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.