На Львівщині зросла захворюваність на Covid-19 та грип А

Упродовж минулого тижня у Львівській області зареєстрували 16 102 випадки гострих респіраторних вірусних інфекцій.

29.01.2024
На Львівщині зросла захворюваність на Covid-19 та грип А

Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно із COVID-19 вищий на 50,8% за епідемічний поріг, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

У структурі захворюваності питома вага дітей до 17 років склала 7 245 осіб. Епідпороги перевищені на території Львівського, Яворівського та Стрийського районів. Найбільша частка хворих відмічається серед дітей 5-14 років (24%) та дорослих, віком 30-64 роки (32%).

Вірусологічна лабораторія Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб за звітний тиждень визначила циркуляцію вірусів грипу А та коронавірусу.

«За тиждень зареєстрували два летальні випадки викликані вірусом грипу А серед чоловіків віком 49 та 50 років. Від початку епідемічного сезону у Львівській області проти грипу вакцинували 15 889 осіб, з них 8 314 – особи з групи медичного та епідемічного ризику. Також 180 осіб захворіли на коронавірус. Зареєстрували два летальні випадки серед осіб, старших 65 років. На стаціонарному лікуванні з COVID-19 перебували 26 пацієнтів, з грипом та ГРВІ – 357 пацієнтів. Вакцинували проти коронавірусу однією дозою 1 102 787 осіб, другу дозу отримали 1 039 638 осіб, першу бустерну – 212 030 осіб, другу бустерну – 25 824 жителі Львівщини. Бережіть себе і рідних, прості речі рятують життя», – зазначила Наталія Іванченко, генеральний директор Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Департамент охорони здоров’я Львівської ОВА рекомендує дотримуватись цих простих правил при перших ознаках хвороби:

  • не займайтесь самолікуванням;
  • при ознаках застуди сконтактуйте з сімейним лікарем;
  • вживайте багато теплої рідини;
  • провітрюйте приміщення;
  • у разі необхідності вийти в магазин чи аптеку – одягніть маску;
  • не скеровуйте до школи та у дошкільні заклади дітей з ознаками застуди;
  • не виходьте на роботу, якщо у вас ознаки застуди.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.