На Львівщині знесли ще 12 радянських пам’ятники

У демонтажі двох монументів взяли участь представники обласної робочої групи з питань декомунізації при Львівській ОВА.

13.11.2023
На Львівщині знесли ще 12 радянських пам’ятники

Про це повідомили на Facebook-сторінці “Декомунізація Львівщини”.

“Про демонтаж саме стількох ідеологічних маркерів окупанта стало відомо нашій робочій групі цього тижня. Деякі з них демонтовані раніше, але тепер ми дізналися, більшість зникли з громадського простору цього тижня”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, знесли: 3 памʼятники з Пагорба слави у Львові, памʼятник Терешковій на Виговського у Львові, два солдати радянської армії в Скоморохах, обʼєкти у Бобʼятині при вʼїзді у Тартаків та в селі Свитязів Сокальської громади, мати-родіну-окупантку в Буську, монумент у Поториці, а також пам’ятник у Поникві.

“Також ми сьогодні обстежили ще два обʼєкти в Сокальській громаді, проговорили та узгодили їх подальший демонтаж. Треба зазначити, що від початку року на Львівщині демонтовано 265 обʼєктів, які підлягають декомунізації. Залишилося близько 40, про які ми знаємо.

До кінця року мають впасти всі. Львівщина мусить стати прикладом для інших областей.

Дякуємо всім, хто в цьому процесі”, – підсумували у дописі.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.