На Львівщині відреставрували церкву, в якій є п’ятиярусний іконостас XVII століття

У Мор’янцях, що в Яворівському районі на Львівщині, відреставрували дерев’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці. Пам’ятку відновили за 2,8 мільйона гривень.

30.08.2023
На Львівщині відреставрували церкву, в якій є п’ятиярусний іконостас XVII століття

Про це розповіли у Департаменті архітектури Львівської ОВА.

Очолив святкове богослужіння Архиєпископ і Митрополит Львівський, владика Ігор Возняк.

Так, реставрація святині тривала майже чотири роки, з 2018 по 2021 роки. Тут відремонтували купол, замінили дерев’яні елементи стін, відновили фундамент, підлогу, а також дзвіницю.

Головним архітектором проєкту був Остап Василина. А виконавцем робіт — КП «Центркомплекс». Іконостас встановив художник-реставратор вищої категорії Олег Рішняк. З 2008 року на парафії служить отець Тарас Мица.

Дослідники схиляються до того, що теперішня п’ятизрубна церква у Мор’янцях була зведена у 1766 році, а у 1773 – відбулось її посвячення. У 1880 церкву добудовували, а саме: бабинець і хори. У 1961 році святиню офіційно закрили майже на 30 років — мешканці села згадують, як потайки ходили на відправи.

П’ятиярусний іконостас церкви старший за саму святиню. Датується він 1655 роком. Дослідники відзначають його рідкісні іконографічні сюжети, що не були широко поширеними у схожих тогочасних пам’ятках Галичини.

Коментарі

17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.
15:07
У Львові вперше пікетували Садового через витрати ЛМР на ЗСУ
Сьогодні, 28 жовтня, активісти прийшли з пікетом під стіни Львівської міської ради. Керівництво міста Львова до мітингувальників не вийшло.
21:00
Навіщо реальному власнику озера в Брюховичах “липові” печатки Міноборони?
Йдеться про Андрія Завадського, скандальновідомого львівського забудовника, який у даний час є головним фігурантом об’єднаного кримінального провадження №12021141390000236 за фактами підроблення документів та шахрайства, вчиненого у великих розмірах.
18:54
Як виробники іграшок у Молдові допомагають українцям 
Вікторія Новак-Хинку та Ігор Хинку заснували підприємство EduJoc, яке виробляє навчальні іграшки для дітей, 11 років тому. Тоді у Молдові мало хто навіть чув про концепт соціального бізнесу, який не обмежується лише прибутком, а спрямований на розв’язання соціальних проблем. Журналістка “Бомка” поспілкувалась із сім’єю, яка з початку повномасштабного вторгнення переформатувала своє виробництво на потреби українських дітей.