На Львівщині відреставрували церкву, в якій є п’ятиярусний іконостас XVII століття

У Мор’янцях, що в Яворівському районі на Львівщині, відреставрували дерев’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці. Пам’ятку відновили за 2,8 мільйона гривень.

30.08.2023
На Львівщині відреставрували церкву, в якій є п’ятиярусний іконостас XVII століття

Про це розповіли у Департаменті архітектури Львівської ОВА.

Очолив святкове богослужіння Архиєпископ і Митрополит Львівський, владика Ігор Возняк.

Так, реставрація святині тривала майже чотири роки, з 2018 по 2021 роки. Тут відремонтували купол, замінили дерев’яні елементи стін, відновили фундамент, підлогу, а також дзвіницю.

Головним архітектором проєкту був Остап Василина. А виконавцем робіт — КП «Центркомплекс». Іконостас встановив художник-реставратор вищої категорії Олег Рішняк. З 2008 року на парафії служить отець Тарас Мица.

Дослідники схиляються до того, що теперішня п’ятизрубна церква у Мор’янцях була зведена у 1766 році, а у 1773 – відбулось її посвячення. У 1880 церкву добудовували, а саме: бабинець і хори. У 1961 році святиню офіційно закрили майже на 30 років — мешканці села згадують, як потайки ходили на відправи.

П’ятиярусний іконостас церкви старший за саму святиню. Датується він 1655 роком. Дослідники відзначають його рідкісні іконографічні сюжети, що не були широко поширеними у схожих тогочасних пам’ятках Галичини.

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.