На Львівщині ув’язнили військового, який втік з місця служби

Львівський апеляційний суд виніс вирок солдату Олександру М., який втік з військової частини та понад рік переховувався від служби.

03.04.2024
На Львівщині ув’язнили військового, який втік з місця служби

Уродженець Херсонської області Олександр М. є солдатом та під час служби за контрактом втік із однієї з військових частин. Це трапилась ще у листопаді 2021 року. Військовий проводив час на власний розсуд та уникав проходження служби до кінця січня 2023 року. Щодо нього порушили кримінальну справу через самовільне залишення місця служби, у суді він визнав свою провину, повідомляє Zaxid.net.

У жовтні 2023 року Франківський районний суд Львова виніс вирок Олександру М., призначивши рік іспитового терміну. Прокурор не погодився із вироком суду та подав апеляцію, наполягаючи на реальному ув’язненні солдата.

У апеляційному суді прокурор наголосив, що Олександр М. з’явився до правоохоронців лише після реєстрації кримінального провадження. За словами прокурора, військовий проігнорував свої обов’язки по захисту Батьківщини, коли держава опинилась під ударом агресора – з початку повномасштабної війни.

«Свідченням його щирого каяття та бажанням виправити наслідки вчиненого було б саме його повернення у розташування військової частини та продовження виконання обов’язків військової служби в умовах воєнного стану», – вважає прокурор.

Справу розглянула колегія суддів апеляційного суду (Альберт Белена, Василь Головатий, Оксана Маліновська-Микич), яка задовольнила апеляційну скаргу прокурора та призначила Олександру М. чотири роки тюремного ув’язнення. Вирок ще можна оскаржити до суду касаційної інстанції.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.