На Львівщині 24% укриттів є непридатними для використання

Упродовж вихідних 3-4 червня представники ДСНС та поліції Львівщини обстежили об’єкти, що можуть використовуватись населенням як укриття у разі небезпеки. Загалом в області перевірили майже 8 тисяч укриттів.

06.06.2023
На Львівщині 24% укриттів є непридатними для використання
Фото: УНІАН

Надзвичайники в складі комісії за участю представників Нацполіції, органів місцевої влади та самоврядування пройшли усі укриття на теренах області.

«Фонд захисних споруд Львівщини відповідно до даних у реєстрах становить 7901 об’єкт. З них понад 6 тисяч укриттів розташовані на теренах Львівської міської територіальної громади. Робочі групи перевірили 100% об’єктів, які входять до фонду захисних споруд. За результатами перевірок можемо констатувати, що з цієї кількості непридатними до укриття є 26% об’єктів, які обліковувались як такі, що можуть використовуватись для захисту населення. По Львівській міській громаді – близько 19% об’єктів були зачиненими на момент перевірки. По Львівській області до 8% укриттів не було доступу», – наголосив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик, цитує пресслужба адміністрації.

Кількість непридатних до укриття об’єктів в межах Львівської міської громади становить 1675 (27,3%), по Львівській області – 454 (24%).

Основні причини непридатності:

  • незадовільний аварійний стан;
  • незадовільний санітарний стан;
  • об’єкт не відповідає технічним вимогам;
  • об’єкт затоплений.

У підсумку, частину об’єктів, які у реєстрах вказані придатними для укриття, але за результатами перевірок не відповідають основним вимогам, вилучать з реєстрів. Іншу частину – приведуть до ладу.

«Під час перевірок ми стикнулися з проблемою, що певні укриття були зачинені, а мешканці житлових будинків не знали, хто відповідальний за об’єкт та в кого ключ. На сьогодні представники органів місцевого самоврядування звертаються до нас з листами про проведення повторного огляду таких об’єктів. Близько 78% споруд по Львівській області готові до укриття населення. Вони відповідають основним вимогам: є безперешкодний вхід, присутні крісла чи лавочки для людей, хороше освітлення, запас води, достатній на 48 годин можливого перебування в укриті, медикаменти. Ці методичні рекомендації отримали ОМС ще торік», – розповів заступник начальника ГУ ДСНС у Львівській області Олександр Оношко.

Об’єкти, які відносять до фонду захисних споруд поділяють на три категорії за формою власності: державна, комунальна та приватна. За чинним законодавством, утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюють їхні власники, користувачі, юридичні особи, на балансі яких вони перебувають.

«В області діють мобільні групи, які перевірятимуть споруди цивільного захисту у разі звернення громадян. Якщо ви помітили, що укриття вашого житлового будинку непридатне за різними критеріями, або ж узагалі зачинене, то звертатися можна також до органів місцевого самоврядування», – зазначив т.в.о заступника начальника ГУ Нацполіції області Роман Турчак.

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.