На аукціон для допомоги ЗСУ виставили унікальні писанки з українськими письменниками

Відома українська писанкарка Наталя Янішевська започаткувала проєкт “Переродження”. Головними його героїнями стали писанки із зображеннями Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка та Григорія Сковороди.

17.04.2023
На аукціон для допомоги ЗСУ виставили унікальні писанки з українськими письменниками

“Нетрадиційна писанка наповнена віршами – це заклинання чи пророцтва, які ввійшли в наше сьогодні. Візуальна форма вірша на яйці, який загортається в спіраль, створює рисунок-код, що нагадує відбиток пальця. Як щось унікальне і присвоєне. Як писанка загалом – частина ідентичності українців”, – розповідає мисткиня.

Писанки створені у техніці травлення оцтом, що є різновидом воскової писанки. Її особливість у тому, що основа декору – це натуральна барва коричневого яйця, яке, занурюючись в оцтовий розчин, втрачає зовнішній шар та біліє. Відтінки стають все світлішими залежно від часу витравлення оцтом. Так шкарлупа яйця стає білою та особливо тонкою.

Стартова ціна писанок із серії – 1000 гривень. Аукціон триває до 18:00 суботи, 22 квітня. Свою ціну на виріб треба пропонувати в коментарях. За зібрані кошти виготовлять нові порції сухого м’яса для ЗСУ.

Волонтерська ініціатива “Львівський Лицар” пропонує писанку Тарас”. На ній також розміщено вірш Кобзаря:

Тихо плаче Україна

Сльозами і кров’ю…

Кат будує своє «завтра»

На горі людському…

Гірко плаче Україна

І тяжко ридає…

Своїх синів, що померли,

Сльозами вмиває.

Плаче ненька Україна…

Плаче кожна мати,

Та, що сина відпустила,

Волю здобувати

Охочих зібрати всю колекцію цих писанок, запрошують заходити на фейсбук-сторінки Пані Стефи, Тараса Стадницького та “Шкварки”, де розігруються інші лоти серії.

Також створено спеціальну банку, щоб можна було донатити усім, хто бажає підтримати проєкт:

https://send.monobank.ua/jar/26AhV6m1nW

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.