Музиканти з України відмовились від фестивалю у Варшаві через спонсорів із РФ

У Варшаві був запланований фестиваль Easy Busy Fest з українськими зірками. Однак після появи інформації про спонсорів із РФ, у мережі розгорівся справжній скандал.

23.08.2023
Музиканти з України відмовились від фестивалю у Варшаві через спонсорів із РФ

Про це йдеться в офіційній заяві організаторів.

Українські артисти відреагували на ситуацію і почали відмовлятися від участі у фестивалі, зрештою його зовсім скасували.

Easy Busy Fest був запланований 26 серпня у Варшаві. У ньому мали взяти участь українські зірки – Океан Ельзи, Дантес, The Hardkiss, Yaktak, Alyona Alyona, Wellboy та Kola. Усі виручені кошти мали піти на допомогу українцям.

Як виявилося, спонсорами концерту є російські компанії. Першою на це звернула увагу засновниця організації Stand with Ukraine foundation Наталка Панченко. Вона заявила, що компанії-спонсори належать росіянам і казахам.

“Спонсори цього заходу – MixMerkt і Monolith. Ці обидва бренди належать одним власникам. Вихідців із Росії і, здається, Казахстану, які зареєстрували бізнес у Німеччині і відомі тим, що мають у Європі мережу Russian shops, яка цього року заходить у Польщу”, – заявила Панченко.

Гурт Океан Ельзи заявили, що не братимуть участі у фестивалі.

“Ми не виступаємо на будь-яких подіях, якщо там є хоч найменше залучення представників країни-агресора! Це наша позиція з 2014 року і вона не зміниться. На цьому фестивалі нас не буде”, – зазначили музиканти.

«26 серпня у Польщі ніхто виступати не буде, я в тому числі. Як мінімум через те, що організатори за пару днів до виступу додали двох спонсорів, які є компаніями пов’язаними з Росією. Ніхто з 12 наших артистів про це не знав, нікого про це не сповістили, тож дізнавшись у знак протесту всі відмовились виступати», – сказала у сторіс в Instagram Alyona Alyona.

Зрештою організатори, vpiska.pl, офіційно заявили, що скасовують фестиваль Easy Busy Fest і вибачились за те, що неналежним чином перевірили спонсорів. Кошти за придбані квитки усім пообіцяли повернути.

«Хочемо вибачитись за нашу фатальну помилку – за недосконалу перевірку спонсорів. В жодному разі ми не знімаємо з себе відповідальності за цю ситуацію. Із першого дня повномасштабної війни організатори нашого фесту vpiska.pl підтримували Україну, відправляючи частину коштів з кожного концерту на допомогу ЗСУ і цей фестиваль не був виключенням. Ми просимо вибачення перед всіма артистами за цю ситуацію, а також хочемо наголосити, що вони не мали жодного стосунку до спонсорів (Monolith, Mix Markt)», – вказано у заяві.

Водночас Наталка Панченко додала, що в соцмережах їй стали писати люди, висловлюючи стурбованість, що після скасування фестивалю не вдасться зібрати кошти на ЗСУ. Активістка закликала задонатити перевіреному фонду або підтримати збір на дрони, який вона спеціально відкрила.

Зі свого боку Alyona Alyona додала, що готова допомогти Наталці Панченко зі збором на дрони для українських військових і може того ж таки 26 серпня безкоштовно виступити у Варшаві.

«Є пропозиція до пані Наталі. Можливо, вдасться виконати райдер і зробити якусь сцену, я готова 26 серпня без гонорару приїхати й виступати, допомогти закрити збір на дрони. Бо є ж люди, які мали їхати на фестиваль з інших міст, орендували спеціально житло і тепер не можуть повернути за нього гроші. Може, долучаться інші артисти? Думаю, варто спробувати», – сказала виконавиця.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.