Мер Харкова у суді оскаржуватиме другий штраф за використання російської мови

У Харкові Ігор Терехов оскаржив постанову, складену Уповноваженим із захисту державної мови Тарасом Кременем

12.01.2023
Мер Харкова у суді оскаржуватиме другий штраф за використання російської мови
Ігор Терехов

Ігор Терехов оскаржив другий адміністративний штраф за використання в соцмережах недержавної мови.П ро це повідомляє “ХарківТудей“.

За відомостями журналістів, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь наприкінці грудня 2022 року виписав Ігорю Терехову другий адміністративний штраф за використання недержавної мови у соціальній мережі “Фейсбук” у верифікованому акаунті “Харківського міського голови Ігоря Терехова”.

Перший штраф за використання російської мови під час телемарафону “Єдині новини”, що був виписаний 24 листопада 2022 року, мер Харкова сплатив і не оскаржував.

Журналісти зазначили, що Терехов оскаржив другу постанову та адміністративний штраф у 3400 грн, накладений на нього за використання російської мови в соцмережах.

Кремінь вважає, що Терехов, використовуючи недержавну мову, обмежує права тих мешканців Харкова, які не володіють іноземними мовами.

У коментарі виданню “Думка” директор Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Харківської міської ради Юрій Сідоренко підтвердив факт оскарження адміністративного штрафу.

Він підкреслив, що адміністративне стягнення оскаржене Ігорем Тереховим у приватному порядку, а не як посадовою особою.

“Юридичний департамент не задіяний, тому суті позову не знаю. Ігор Олександрович як громадянин України подав позов, тому ми не можемо цю справу коментувати, – сказав Сідоренко. – Бюджет міста у зв’язку з позовом не несе ніяких витрат, так як позов від приватної особи за свої кошти”.

Нагадаємо, що у листопаді 2022 року Терехова оштрафували за використання російської мови в ефірі телемарафону “Єдині новини”. Після цього мер Харкова повідомив, що спілкуватиметься на марафоні українською, а до харків’ян звертатиметься російською. 

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.