Медики у Львові прооперували 5 дітей з небезпечною хворобою кісток

У березні львівські лікарі прооперували маленьких пацієнтів із остеомієлітом трубчастих кісток. Майже всі хворі мали не типову клініку, що завжди ускладнює діагностику.

03.04.2024
Медики у Львові прооперували 5 дітей з небезпечною хворобою кісток

Як повідомляє Центр дитячої медицини. Лікарня “Охматдит”,  остеомієліт – це важке захворювання, що характеризується гнійно-запальним ураженням кісток. Найчастіше дане захворювання виникає у довгих кістках верхніх та нижніх кінцівок.

“5 випадків на місяць – це багато, оскільки зазвичай таких пацієнтів у нашій клініці в рази менше. Від 1-2-ох на місяць до 1-го на кілька місяців. Дане захворювання небезпечне тим, що може мати важкий перебіг, спричиняти важкі ускладнення і інколи, навіть, загрожує життю пацієнта. Також після перенесеного остеомієліту можуть виникати деформації кісток, а у дітей – порушення їх росту“, – наголосив дитячий хірург Кирило Лапшин.

Лікарі радять батькам не зволікати із зверненням за медичною допомогою, а сімейним лікарям скеровувати таких пацієнтів у спеціалізовані центри при найменшій підозрі. Особливо, коли у дитини є такі симптоми: триваюча біль в кістці після травми або біль у кістці без видимої причини, порушення функції ураженої кінцівки, часто підвищення температури тіла, що може бути різного ступеня (від 37 до 39 і вище).

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.