Майже пів мільярда гривень на дороги, фонтани, клумби: як мерія Львова тратить гроші у час війни

Цього року влада Львова вже витратила майже пів мільярда гривень на потреби не пов’язані з обороною.

27.09.2023
Майже пів мільярда гривень на дороги, фонтани, клумби: як мерія Львова тратить гроші у час війни

В Україні триває дискусія навколо витрат місцевої влади. Президент України закликає фінансувати в першу чергу потреби оборони, активісти влаштовують вуличні акції протесту, вимагаючи зупинити витрати на некритичні потреби.

Видання LVIV.MEDIA проаналізувало публічні закупівлі, які здійснювала міська влада Львова у 2023 році та знайшли понад сто проведених тендерів, не пов’язаних із потребами оборони. На ремонти доріг, облаштування клумб і газонів та догляд фонтанів Львів уже витратив понад 450 мільйонів гривень. Читачам пропонують самим оцінити доречність цих витрат.

На порталі публічних закупівель prozorro цього року опубліковано щонайменше 130 тендерів, у яких замовниками виступали комунальні підприємства та структурні підрозділи Львівської міської ради. Загальна сума витрат — 468 млн 271 тис. гривень. Левова частка цих грошей пішла на ремонти доріг і вулиць. Втім, міська влада продовжує активно фінансувати утримання клумб і фонтанів, замовляє для себе послуги прибирання і перевезення, і навіть рамки для дипломів.

Ремонти на всі гроші

Зі 130 проаналізованих журналістами LVIV.MEDIA тендерів, 80 стосуються капітальних чи поточних ремонтів доріг, дворів, тротуарів. Загальна сума витрат з міського бюджету — понад 430 млн грн.

Найбільший тендер – понад 92 мільйони гривень – стосується уже завершеного ремонту вулиці Бандери. У такий спосіб замовник хотів розраховуватись з підрядником за виконані роботи, але після скандалу, який викликала ця закупівля, міська влада заявила, що заплатить борг «після перемоги».

Вочевидь, за подібною схемою провели й два наступні за величиною видатків тендери: на реконструкцію вулиці Пилипа Орлика (понад 33 млн грн) і на капітальний ремонт Пекарської (понад 23 млн грн). Обидві вулиці уже відкриті, втім міська влада досі платить за їх ремонт.

Цього ж року кожна районна адміністрація Львова витратить від 10 до 15 мільйонів гривень на поточні ремонти доріг.

П’ять найбільших тендерів на цьогорічні ремонти доріг у Львові

Організатор Предмет закупівлі Вартість Переможець
Сихівська районна адміністрація Капітальний ремонт доріг та тротуарів на вул. Стрийській (від вул. Вернадського до просп. Святого Івана Павла II) 15 млн 756 тис. 968 грн ТОВ «БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ «ЗАХІД НЕО БУД»
Франківська районна адміністрація Послуги з поточного ремонту вулично-шляхової мережі району 14 млн 921 тис. 350 грн ЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Галицького району»
Шевченківська районна адміністрація Поточний дрібний ремонт вулично-дорожньої мережі населених пунктів 14 млн  766  тис. 031 грн ЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Шевченківського району»
Личаківська районна адміністрація Послуги з поточного ремонту вулично-шляхової мережі Личаківського району, Винників, сіл Лисиничі та Підбірці 10 млн 400 тис. 003 грн ЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Личаківського району»
Залізнична районна адміністрація Послуги з поточного ремонту вулично-шляхової мережі району 10 млн 214 тис. 678 грн ЛКП «Шляхово-ремонтне підприємство Залізничного району»

Мільйони на красу

На закупівлі квітів, дерев, косіння газонів, утримання фонтанів тощо, з бюджету місту витратять щонайменше 28,6 млн грн.

Наприклад щоб посадити квіти в Галицькому районі готові витратити майже 1,2 млн грн і ще 700 тис. грн за догляд за деревами, які ростуть у важкодоступних місцях.

За утримання фонтана на площі Двірцевій заплатять 645 тис. грн, а на демонтаж рекламних конструкцій місто витратить 395 тис. грн. І ще майже 600 тис. піде на фарбування та скління елементів благоустрою у Шевченківському районі.

За встановлення стовпців на території Галицького району місто заплатить 768,5 тис. грн.

Найбільші тендери на благоустрій

Організатор Предмет закупівлі Вартість Переможець
Залізнична районна адміністрація Послуги з поточного ремонту, прибирання та благоустрою дитячих, дитячо-спортивних і спортивних майданчиків на території Залізничного району 4 млн 440 тис. 200 грн ЛКП «Левандівка»
Галицька районна адміністрація Послуги щодо висадки однорічних рослин та догляд за ними на території Галицького району м. Львова 2 млн 307 тис.  573 грн ТОВ «Плантпол-Україна»
Галицька районна адміністрація Послуги з озеленення та догляду за деревами на території історико-культурного ландшафтного комплексу «Цитадель» 2 млн 250 тис.  888 грн ФОП Макляк Дмитро Ярославович
Личаківська районна адміністрація Послуги з озеленення територій та утримання зелених насаджень 2 млн 186 тис.  865 грн ФОП Невінський Богдан Євгенович
Галицька районна адміністрація Послуги щодо покосів газонів на території Галицького району 1 млн 890 тис. грн ФОП Белень Володимир Володимирович

«Критичні» потреби міської влади

На послуги для власної роботи підрозділи та установи Львівської міськради цьогоріч витратили майже 5,5 млн грн.

Аби працівники Департаменту розвитку міської ради могли автомобілем їздити у службові поїздки, львів’яни заплатять 407,5 тис. грн. У Личаківській районній адміністрації за послуги водіїв заплатили майже 460 тис. грн. Натомість Шевченківська райадміністрація орендувала собі легковий автомобіль без водія за майже 69 тис. грн.

Тим часом Львівський молодіжний центр двічі замовляв послуги з прибирання загальною сумою майже 652 тис. грн.

Не забули у міській раді і про висвітлення діяльності роботи депутатів. Тендер на 75,7 тис. грн виграло ТОВ «Варіанти Львів».

Тендери на товари і послуги для потреб міської влади

Організатор Предмет закупівлі Вартість Переможець
Департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР Надання послуг з автотранспортних перевезень для службових поїздок 667 тис.  461 грн ЛКП «Ратуша-сервіс»
Департамент міської агломерації ЛМР Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм. Надання послуг з автотранспортних перевезень для службових поїздок 559 тис. 388 грн ЛКП «Ратуша-сервіс»
КУ Львівський міський молодіжний центр Послуги з прибирання 347  тис. грн ФОП Фещук Галина Олексіївна
Департамент «Адміністрація міського голови» Рекламні матеріали (банери, постери, ПВХ з друком) 250 тис. 020 грн ТОВ «РЕСПЕКТР2»
Департамент «Адміністрація міського голови» Рами для подяк та дипломів 115 тис. 740 грн ФОП Тислюк Андрій Ігорович

 

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.