Майже 85 млн грн на боротьбу з ожеледицею: за скільки та в кого районні адміністрації Львова закупили піскосуміш

У 2023 році районні адміністрації Львівської міської ради витратили майже 84,5 млн грн на піщано-соляну суміш та сіль технічну.

27.11.2023
Майже 85 млн грн на боротьбу з ожеледицею: за скільки та в кого районні адміністрації Львова закупили піскосуміш
фото умовне

Проаналізувавши деякі закупівлі, LVIV.MEDIA виявив, що Франківська адміністрація купила технічну сіль значно дорожче від усіх інших районів, а батько та син заробили майже 45 млн грн на постачанні піскосуміші для кількох районних адміністрацій.

Що й по скільки?

На початку року Шевченківська РА замовила у ТОВ “Торгова група Укрресурс” солі на 16 млн 388 тис. Витративши 9831 грн за одну тонну. Тим часом Залізнична РА придбала сіль у тієї ж компанії ТОВ “Торгова група Укрресурс” солі на 6 млн 954 тис. грн. За одну тонну адміністрація заплатила на сто грн більше ніж Шевченківська — 9934 грн. Але вже у жовтні у тієї ж компанії Залізнична РА зробила замовлення ще на 4 млн 639 тис., проте тепер ціна за тонну зменшилася на майже 4 тис. грн і становить — 5 799 грн.

У лютому Личаківська РА придбала солі на 1 млн 458 тис. у ТОВ “Зальц” по 9 720 грн/тонну.

У той же ж час Сихівська РА витратила 8 млн 399 тис. на сіль замовивши її у ТОВ “Укрпрофсервіс” по 8 399 грн/тонну. Також у жовтні дозамовили ще солі на 2 млн 749 тис. (6 468 грн/т.) у ТОВ “Укрєвросвіт”. До слова саме ця компанія постачає сіль технічну для Нововолинська (Волинська область) за нижчою ціною — 6 189 грн/тонну.

Трохи більше ніж по 6 тис. грн за тонну замовляє технічну сіль Галицька адміністрація. У вересні вона замовила солі на суму 4 млн 685 тис. (6 044,7 грн/т.) у ФОП Сліпчук О.О., а в жовтні докупила солі за 1 млн 707 тис. (6 097 грн/т.) у ФОП Маїк О. Я.

Найдорожче серед усіх адміністрацій сіль придбала Франківська РА. У лютому керівництво району замовило ТОВ “ЗІО-спорт” сіль кам’яну технічну на 2 млн 300 тис., заплативши за одну тонну 11 502 грн і у вересні дозамовила у тієї ж компанії ще на 3 млн 125 тис. солі. (8 681,39 грн/тонну). Варто зазначити, що ТОВ “ЗІО-спорт” постачає технічну сіль у Трускавець по 7 194 грн/тонну, тобто майже на 38% дешевше ніж для Франківської РА ЛМР. Переплата склала понад 4 тис. грн на тонні.

Окрім мільйонів на технічну сіль, адміністрації витратили чимало і на пісок з домішками. Франківська районна адміністрація на початку року придбала у ТОВ “ЗІО-СПОРТ” піскосуміш на 5 млн 463 тис. Потім у тієї ж компанії у вересні замовила ще на 10 млн 368 тис. і в жовтні докупила трохи на 1 млн 556 тис.

Той же ж ТОВ “ЗІО-СПОРТ” постачатиме піскосуміш і для Личаківської адміністрації. У жовтні вони підписали договір на 4 млн 700 грн.

Сихівська адміністрація у січні витратила на піскосуміш 13 млн 398 тис. Придбала її у єдиного учасника торгів — ТОВ “Торгова група Укрресурс”. У вересні адміністрація дозамовила у ТОВ “Компанія Трансресурс” піскосуміші ще на 1 млн 740 тис.

Залізнична адміністрація ФОП Ружицька О.Г. майже 5 млн 387 тис. А Шевченківська РА замовила 1364 метри кубічні у ТОВ «Компанія Трансресурс» піскосуміш на майже 4 млн 411 тис. грн.

Пов’язаність деяких переможців тендерів

З 18 завершених районними адміністраціями ЛМР у цьому році закупівель солі технічної та піщано-соляної суміші, ТОВ “Торгова група Укрресурс” стала переможцем у чотирьох закупівлях, ТОВ «Компанія Трансресурс» — у двох, а ФОП Маїк Олег Ярославович лише в одній. Проте усі ці компанії прямо взаємопов’язані між собою.

Згідно з даними реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, директором та стовідсотковим власником ТОВ “Торгова група Укрресурс” є той же самий Олег Маїк. А директором і повним власником ТОВ “Компанія Трансресурс” є Степан Маїк який, ймовірно, є сином Олега Маїка. Таким чином батько та син Маїк лише у семи закупівлях у цьому році поділили між собою майже 44,5 млн грн.

До слова, вимогою при укладанні договору на виконання робіт є попередній досвід. Однак ТОВ “Компанія Трансресурс” Степана Маїка, яке у цьому році отримало від районних адміністрацій ЛМР два контракти, зареєстроване лише 30 червня 2023 року. І на підтвердження свого досвіду надала документи про співпрацю з ТОВ “Компанія Укрграніт”, директором та власником якого є Олександр Сліпчук, який, як ФОП, отримав від Галицької РА майже 4 млн 684 тис. грн за постачання солі технічної.

 

 

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.