Литва заборонила володіти зброєю росіянам і білорусам, які проживають в країні

За відповідні поправки до закону проголосували 112 литовські депутати, проти – 1, утрималися 13.

22.12.2022
Литва заборонила володіти зброєю росіянам і білорусам, які проживають в країні
Фото: умовне

22 грудня Сейм Литви заборонив громадянам Росії та Білорусі, які постійно проживають у Литві, володіти зброєю, передає Delfi.

З ініціативи голови Комітету Сейму з національної безпеки і оборони Лаурінаса Кащюнаса в Законі про контроль над зброєю та боєприпасами зазначено, що зброю можуть купувати та мати у власності постійні жителі Литви, за винятком громадян Росії та Білорусі, які не мають литовського громадянства.

За його словами, ця поправка запобігатиме будь-яким можливостям для формування та діяльності різних угруповань, що підтримують ворожі держави.

Відповідно до закону, ті, хто вже має таку зброю, повинні будуть протягом року після набуття чинності закону відмовитися від неї – продати, переробити або здати в органи поліції, а їх дозволи на зберігання або носіння зброї будуть анульовані. Інакше зброю конфіскують.

Зараз у Литві проживають 294 громадяни Росії та 46 громадян Білорусі, які мають дозволи на зберігання або носіння зброї.

 

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.