Інтерв’ю «Україна. Архиєпископ Львівський: Заборонити російську мову і Церкву – помилка» з’явилося одному з найбільших католицьких видань Італії Avvenire.
На неоднозначність тез, які висловив архієпископ-митрополит Львівський Мечислав Мокшицький, звернула увагу кандидатка наук із соціальних інституційних комунікацій Алла Коваленко.
Зокрема, вона зауважила шокову цитату, з якої починається інтерв’ю: «Гей, хлопче, чому ти розмовляєш російською? Не обов’язково це робити в Україні». Андрій дивиться на чоловіка середніх років, який щойно лаяв його, коли той спілкувався на вулиці з парою друзів. Завийте чоло. А він відповідає: «Знаєте, я теж українець, але я народився на території, де говорять російською мовою. Я родом із Донбасу…».
Це начебто якийсь місцевий чоловік сказав дитині-біженцю зі сходу України.
“Ідеальний діалог. Прям на заздрість російській пропаганді. Далі журналіст розповідає, що хлопчик живе з мамою і двома братиками в тимчасових будиночках для біженців у Львові. Після чудової історії, яка фактично вже і так дає зрозуміти «об’єктивність» журналіста, мету і його персональну позицію, починається, власне, інтерв’ю”, – коментує Алла Коваленко.
Також кандидатка наук звернула увагу на тези про те, що “російська мова в ДНК щонайменше половини українського народу” і маніпуляцію про те, що російську мову на державному рівні забороняють в Україні.
“Коли??? Підсилити публічну присутність української – це не заборона російської. І що це за ДНК таке?”, – коментує жінка.
Про можливість перемовин очільник польської церкви відгукується так: “Я не думаю, що вони готові до компромісу. Люди вимагають справедливості та України, яка збереже всі свої території, включно з Кримом”.
“Ех… навіть і не знаю, що тут коментувати, на 9-му місяці широкомасштабної війни. Я просто помолюсь..”, – підсумовує Алла Коваленко.
“Я вже навіть не питаю, куди дивиться СБУ, мене вже не сильно дивує позиція церковників (маю на увазі не віруючих, а тих, професійних); мені дивно, як самі поляки, народ загалом патріотичний, антимосковський, таку гниль терплять у своєму середовищі”, – прокоментував викладач УКУ Тарас Тимо.
Коментарі