На Тернопільщині відновили стародавню церкву

253-річну церкву святого Миколая відновили завдяки ініціативі пароха в селі Надрічне Бережанської громади.

11.01.2024
На Тернопільщині відновили стародавню церкву

Про це повідомили у пресслужбі Тернопільського обласного центру охорони пам’яток культурної спадщини.

“Церква святого Миколая більше 20 років була недіючою, бо в селі у 2000 році було побудовано нову церкву. У подібних ситуаціях старі церкви часто занепадають, але у Надрічному цього не допустили. В старій церкві св. Миколая почали здійснювати заупокійні богослужіння. Своєчасно було виявлено, що стара покрівля в деяких місцях починає протікати і руйнуються дерев’яні конструкції. Тому виникла потреба захисту святині“, – йдеться у повідомленні.

У центрі кажуть, що під час обстеження споруди виявили, що на всіх банях збережені автентичні хрести.

“Виготовлено нові підпірні стовпці, на яких тримається піддашшя. Важливо, що дерев’яні вікна не замінено металопластиковими, як це ми часто спостерігаємо в інших селах. Вікна і двері пофарбовано жовтим кольором, який краще гармонує з фасадом, на відміну від попереднього, синього. Також проведено рятівні заходи на дерев’яній дзвіниці. Підупалий фундамент укріплений залитим по периметру бетоном. На фасаді замінено дефектні дошки і все пофарбовано. Вважаємо, що ошатна церковця в Надрічному може бути включена до туристичних маршрутів мальовничою Бережанщиною”, – додали у дописі.

Довідково:

У шематизмах УГКЦ до 1914 року включно дерев’яна церква в Дрищові (історична назва села Надрічне) датована 1771 роком будівництва. За переказом, церква у XVІІІ столітті перевезена з Рогатина Івано-Франківської області. Рік будівництва храму «1777» вирізьблений на одному з брусів зрубу.

Радянська влада в липні 1964 року примусово закрила церкву. Святиню не використовували за прямим призначенням до початку 1989 року, що негативно вплинуло на збереження будівлі.

Навесні 1989 року церкву віддали в користування громаді УГКЦ, в якій, після ремонту, провели перше богослужіння.

 

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.