Львівського педофіла відправили на довічне лікування у психлікарню

49-річного організатора християнських таборів Романа Московченка, який ґвалтував неповнолітніх дівчат, відправили на примусове лікування до психіатричної лікарні.

07.11.2022
Львівського педофіла відправили на довічне лікування у психлікарню

Галицький районний суд Львова визнав Московченка винним у 147 епізодах зґвалтувань та розбещень неповнолітніх, повідомляє Центр “Жіночі перспективи”. Цю інформацію також підтвердила прессекретарка суду Юлія Румянцева у коментарі “Суспільному”.

“Московченко брав участь у засіданнях суду у режимі відеоконференції з психлікарні, з ним був поряд лікар. Його стан був такий, що він був нездатний нічого розуміти і відповідати. 

На екрані він був, але не реагував і на питання не відповідав. Він визнаний неосудним, тому йому призначили законного представника – його матір. Вона завжди була у залі судового засідання”, – каже адвокат потерпілих дівчат Олег Іванов.

Якщо Московченко буде одужувати і медична оцінка це підтвердить, суд має повернутися до розгляду обвинувального акту. 

Якщо ж він не буде одужувати, то все життя проведе у психіатричному закладі, додає Олег Іванов.

Нагадаємо, львів’янин Роман Московченко організовував християнські табори, заснував офіційно не зареєстроване Молодіжно-християнське товариство “Діти Христа” і був там духовним наставником.

З 2003 по 2018 роки він також працював у навчально-виховному комплексі “Школа-гімназія святої Софії” у Львові, де також проводив зібрання МХТ “Діти Христа”.

За даними слідства, Московченко оголював свій статевий орган, торкався статевих органів малолітніх дівчат, а також ґвалтував неповнолітніх.

Одна з постраждалих дівчат звернулася у центр “Жіночі перспективи” навесні 2019 року. Їй було 22 роки і вона потребувала психологічної допомоги після 10 років сексуального насильства з боку Московченка. 

Завдяки організації дівчина звернулася в поліцію. Правоохоронці збирали інформацію майже рік, і у травні 2020 року виїхали на обшук помешкання Московченка.

У засновника “Дітей Христа” знайшли комп’ютери, ноутбуки, жорсткі диски, флешки з відео та фотографіями дітей. 

Також доказами стали щоденники, в яких Московченко детально описував свої сексуальні стосунки з дітьми та їхню тривалість.

У червні 2021 року експертиза встановила, що Московченко – недієздатний, зокрема через кілька спроб самогубства, тому суд розглядав клопотання про застосування примусового лікування. 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.