Львівські науковці прочитали лекції в Оксфордському університеті

На факультеті освіти Оксфордського університету в Великій Британії відбулася спеціальна серія лекцій, присвячена вищій освіті України під час війни «Ukrainian Higher Education in Times of War».

23.02.2024
Львівські науковці прочитали лекції в Оксфордському університеті

Про це повідомили у пресцентрі Національного університету імені Івана Франка.

Відбувалися лекції щосереди з 24 січня до 14 лютого.

Ініціювала цей міжнародний науковий захід доцентка кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Львівського університету Юлія Заячук, яка зараз в рамках наукового гранту Британської Академії наук проходить наукове стажування в Оксфордському університеті.

Серія передбачала чотири лекції, прочитані українськими педагогами-науковцями, представниками різних університетів України. Лектори досліджували питання у який спосіб українські університети, демонструючи неймовірну стійкість, дають впевнену та чітку відповідь на надзвичайно складні виклики, спричинені триваючим військовим вторгненням росії в Україну, зберігаючи відданість своїй довгостроковій академічній ролі.

24 січня доцентка Юлія Заячук дослідила основні відповіді українських університетів на виклики, спричинені військовим вторгненням росії в Україну, з особливим наголосом на інтернаціоналізації як невід’ємній частині діяльності українських університетів під час війни.

31 січня 2024 року проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський у доповіді показав конкретний приклад адаптації університету до роботи в час війни, підкреслюючи такі аспекти, як солідарність із жертвами війни, безпека, психологічна підтримка, навчання, дослідження, заходи з протидії російській агресії та національні/міжнародні події.

7 лютого 2024 року професорка Національної академії педагогічних наук Олена Локшина окреслила перспективи розвитку вищої освіти в баченні МОн України та показала аспект підготовки аспірантів в сьогоднішніх реаліях українських університетів.

14 лютого 2024 року професорка Оксана Боднар Тернопільського національного університету ім. В. Гнатюка у доповіді охарактеризувала поняття невизначеності з різних точок зору та продемонструвала результати власного дослідження щодо сприйняття невизначеності учасниками освітнього процесу в умовах війни у закладах вищої освіти України.

“Сподіваємося, що лекції змогли стати одним з аспектів допомоги кращому розумінню міжнародною академічною спільнотою сучасних українських реалій в цілому та надзвичайно складних викликів, які постали перед українськими університетами у часи воєнного лихоліття, адже лише разом ми зможемо подолати руйнівні наслідки триваючого військового вторгнення росії в Україну для всіх аспектів людського життя в Україні, включно з освітнім процесом. Ми також віримо, що з українського досвіду учасники дискусій винесли практичні уроки, які зможуть бути корисними іншим країнам, які стикаються з екзистенційними загрозами”, – зазначили у пресцентрі.

Ознайомитися із записами лекцій можна на сайті Global Public Seminars on Comparative and International Education.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.