Львівські медики рятують важкопораненого хлопчика з Херсонщини

До Львова евакуювали 13-річного хлопчика з Херсонщини, який отримав важкі поранення під час обстрілу російських окупантів.

09.10.2023
Львівські медики рятують важкопораненого хлопчика з Херсонщини

Про це повідомляє «Охматдит».

Микита зі села Новодмитрівка Херсонської області. 14 вересня по сусідньому будинку вдарили війська РФ, хлопчик разом зі сім’єю ховався в той час у підвалі. Однак врятуватись не вдалося – 6-річний братик загинув, а сам Микита отримав мінно-вибухові травми.

Пораненого підлітка відразу госпіталізували, але згодом евакуювали до Львова. Зараз ним займаються медики «Охматдиту». Микиті діагностували гіпоксичне ураження центральної нервової системи та дифузне аксональне ураження мозку.

Хлопчик не впізнає рідних та малоконтактний, його стан медики оцінюють як стабільно важкий.

«Станом на сьогодні Микита не гарячкує. Лікарі фіксують 9-10 балів за шкалою Глазго (шкала оцінки порушення свідомості та коми, ясну свідомість позначають 15 балами, – ред.). Лабораторно динаміка позитивна. З дитиною працюють реабілітологи. Також пацієнт отримує специфічну неврологічну й антибіотикотерапію, а також ентеральне харчування», – розповідають медики.

9-10 балів за шкалою Глазго – це стан, характерний перед комою, під час якого у людини фіксують глибоке пригнічення свідомості. При цьому у неї збережена рефлекторна діяльність у відповідь на такі подразники як біль, різкий звук, яскраве світло тощо.

У такому стані хворий не реагує на довколишній світ, не виконує жодних дій (втрата самостійної діяльності), не відповідає на питання.

Коментарі

11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.