Львівські лікарі врятували чоловіка від ампутації ноги

У Львові прооперували 49-річного чоловіка, який майже 30 років жив з новоутвором у стегні. За словами медиків, ліпома була розміром з м’яч для регбі.

22.02.2024
Львівські лікарі врятували чоловіка від ампутації ноги

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Коли Євгенію було 20 років, то у нього виявили ліпому — доброякісне утворення, яке розвивається з клітин жирової тканини. Пухлина обросла тканини верхньої внутрішньої третини стегна — м’язи, нерви й судини. Тоді медики видалили лише частину ліпоми через те, що операція мала ризики.

Останні 15 років Євгеній жив в Італії та працював водієм. Попри те, що він бачив, що пухлина росла, через малоактивний спосіб життя вона його не турбувала, тому чоловік не звертався до медиків. Коли почалася повномасштабна війна, львів’янин повернувся в Україну. Почав активно волонтерити, зокрема доправляв допомогу у пункти гуманітарної підтримки та у шпиталі. Через регулярні навантаження біль у верхній частині стегна посилився та віддавав у пах, а нога почала затерпати. Євгеній звернувся до львівських фахівців.

Медики провели чоловікові МРТ і з’ясували, що з моменту операції пухлина збільшилась майже втричі.

«Щоб не допустити часткової чи навіть повної зупинки кровоплину в кінцівці, а це загрожувало би ампутацією, ми виконали складне втручання, яке вимагає високої точності і відпрацьованих навичок: відділили частини пухлини від нервів і артерій, а потім видалили її повністю без ускладнень для пацієнта», – пояснює судинний хірург, завідувач відділення інтервенційної радіології Олександр Голуб.

Чоловіка прооперували. Наступного дня після операції Євгеній почав ходити — без дискомфорту і болю.

Зараз він повернувся до своїх буденних справ та продовжує волонтерити.

Коментарі

11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.