Львівські лікарі прооперували немовля з рідкісною вадою стравоходу

У Львові хірурги виконали операцію немовляті, яке народилося з рідкісною патологією стравоходу, що трапляється один раз на 3500 випадків.

20.10.2023
Львівські лікарі прооперували немовля з рідкісною вадою стравоходу

Про це повідомили в Першому медичному об’єднання Львова.

Патологію лікарі запідозрили в дитини одразу після народження. Оскільки немовля не могло ковтати та їсти, а з його рота текла піниста слина. Таким чином, медики намагалася встановити йому для годування, однак він не проходив у шлунок.

Після цього лікарі запідозрили та підтвердили в хлопчика діагноз – атрезія стравоходу.

«Дітки з атрезією народжуються рідко – 1 на 3 500 малюків. У них стравохід, який є продовженням глотки та який проходить через усю грудну клітку аж до черевної порожнини, ще в лоні матері розділяється на декілька сегментів. Вада є однією з найскладніших вроджених патологій, які несумісні з життям без вчасної допомоги хірургів», – йдеться у повідомленні.

Хірурги провели операцію, яку виконали лише через три проколи у 3 мм та зшили стравохід. За словами медиків, втручання ускладнювалось тим, що частина стравоходу з’єднувалася з дихальними шляхами.

Після операції дитина продовжує лікування. Його виходжують спеціалісти відділення патології новонароджених. Водночас хлопчик почувається краще та починає самостійно їсти.

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.