Львівська облрада підтримала Академію сухопутних військ у протистоянні з народними депутатами

Львівська облрада на засіданні у п’ятницю, 28 червня, ухвалила звернення до президента, Верховної Ради та СБУ щодо дискредитаційної кампанії проти Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.

29.06.2024
Львівська облрада підтримала Академію сухопутних військ у протистоянні з народними депутатами

За це рішення проголосували 47 обранців, повідомляє ZAXID.NET.

Депутатів турбує, що до Національної академії сухопутних військ у Верховній Раді розігрується «руйнівна для нашого війська операція». Усе відбувається під гучними гаслами нібито за права військовослужбовців. А метою такої кампанії є формування негативного іміджу військового навчального закладу.

«І, як це не прикро, реалізується ця операція чинними членами українського парламенту. Інформаційні провокації, маніпуляції та спекуляції, відверта брехня, наклепи – це інструменти, які на сьогодні використовують окремі народні обранці. Йдеться насамперед про Анну Скороход та Юлію Яцик – членів тимчасової слідчої комісії Верховної Ради», – сказано у зверненні.

Депутати вимагають припинити «депутатське свавілля та повернути діяльність членів тимчасової слідчої комісії Верховної Ради в правове поле».

«Просимо відповідні органи перевірити законність діяльності зазначених народних депутаток в межах тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо збору інформації з питань національної безпеки держави, а також факти розголошення такої інформації, що мали місце в їхніх публічних заявах та коментарях у соціальних мережах і медіа», – йдеться у зверненні.

Раніше парламентська тимчасова слідча комісія розглянула скарги курсантів Академії сухопутних військ на булінг та застосування фізичної сили, а також на погане забезпечення та якість харчування. Народна депутатка, членкиня ТСК Юлія Яцик заявляла, що такі факти підтвердилися.

Зокрема, колишній курсант академії Олександр Попович звинуватив керівництво навчального закладу в порушенні прав курсантів. Він заявив, що його відрахували з вишу «за активну позицію».

В академії ці заяви назвали наклепом і дискредитацією, спрямованою на дестабілізацію ситуації у військовому навчальному закладі. Також після розголосу колектив навчального закладу звернувся з відкритим листом до керівництва держави з вимогою зупинити «інформаційну кампанію дискредитації закладу від народних депутатів Анни Скороход та Юлії Яцик».

Депутати Львівської міськради раніше також ухвалили звернення до президента, Верховної Ради, міністра оборони, РНБО та СБУ із закликом підтримати Академію сухопутних військ і «проаналізувати законність ініціатив окремих членів зазначеної ТСК й дати об’єктивну оцінку наслідкам їхньої діяльності». Згадані народні депутатки з ТСК назвали таке звернення тиском на них з боку академії і звернулися в поліцію. Поліція відкрила кримінальне провадження.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.