Львівська митниця передала трьом музеям старовинні артефакти на 1,5 млн грн

Представникам Львівського історичного музею, «Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіального комплексу» та Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» передали цінності.

21.11.2023
Львівська митниця передала трьом музеям старовинні артефакти на 1,5 млн грн

Як повідомляє Львівська митниця, музеям передали монети 18-19 ст., старовинні поштові марки та бони (короткочасні боргові зобов’язання у вигляді цінних паперів).

Всі ці предмети були вилучені працівниками служби при спробі незаконного переміщення через кордон. Загальна вартість переданих цінностей 1,5 млн. гривень.

Львівському історичному мкзею за 5 минулих років Львівська митниця передала близько 50 предметів історично-культурної цінності. Найбільша колекція – це 43 одинці стародавньої зброї.

“В свою чергу ми провели близько 5 тис. експертиз вилучених предметів старовини, які згодом пішли в розпорядження Міністерства культури”, – зазначив директор музею Роман Чмелик.

«Завдяки роботі митниці нечесним людям не вдається вивезти за кордон свої надбання і використати в приватних цілях. А, головне, предмети повертаються в державні музеї та стають надбанням всього народу України… Також ми розробляємо програму для військовослужбовців для участі в археологічних дослідженнях. Така буде для них реабілітація», – долучився до розмови Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

“Ми, як «музей війни», першими розпочали демонструвати експонати, які розповідали про прихід до влади нацизму. І в пригоді стали ті ж самі німецькі бони. Тепер ми розповідаємо, що саме призвело до сучасної війни. Адже нацизм, фашизм і рашизм – це ідентичні теми”, – сказав Сергій Судинович, представник «Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіального комплексу».

Андрій Кузнік, в.о. начальника Львівської митниці, подякував музейникам за їх працю.

Коментарі

12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.
12:23
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
23 березня у Львові кілька десятків небайдужих львів'ян вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки.