Колишній посол США в рф закликав вчити українську мову

Макфол вважає, що США мають зрозуміти одну з найголовніших у майбутньому країн ЄС та НАТО.

27.05.2023
Колишній посол США в рф закликав вчити українську мову

26 травня на Київському безпековому форумі директор Інституту Фрімена-Сполі з міжнародних досліджень Стенфордського університету та колишній посол США у росії (2011-2014) Майкл Макфол розповів, що у Сполучених Штатах досі не розуміють Україну й сприймають її лише як «країну поруч із росією», пише ZN.ua. 

Він розповів про намагання американського уряду готувати спеціалістів з різних регіонів колишнього соціалістичного блоку, щоб «вивчати всю імперію, не лише Москву».

«Але після розпаду Радянського Союзу все одно у Вашингтоні залишився москвоцентричний погляд. Так само і в академічних колах. Я професор Стенфордського університету і можу сказати, що у нас немає кафедри україністики. Це ганьба. Це дуже неправильно. Якщо хтось має мільйони доларів, які він може вкласти в гарну справу – зв’яжіться зі мною. Ми можемо зробити гарну справу. Я не жартую», – заявив Макфол. 

На його думку, західному суспільству й США зокрема необхідно деколонізувати погляд на Україну – не лише в політиці, але й в тому як викладається її історія. 

«Я знаю, що є такі люди, як Тім Снайдер, які працюють над цим питанням, але на загал це набагато ширша проблема – оскільки Україна стане однією з найважливіших країн у Європі, однією з найважливіших країн Євросоюзу, однією з найважливіших країн НАТО. І тому ми, і я говорю про Сполучені Штати, принаймні, повинні почати розуміти Україну у всіх її проявах, у всі її вимірах, а не лише як країну, яка розташована десь поряд з росією», – сказав професор Макфол.

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.