Генератори та Starlink дозволили ввозити в Україну без ПДВ та мита

Крім того, можна буде зберігати до 2 тисяч літрів пального без ліцензії.

29.12.2022
Генератори та Starlink дозволили ввозити в Україну без ПДВ та мита
Фото: умовне

29 грудня Володимир Зеленський підписав законопроєкти №8196 та №8197, ухвалені Верховною Радою 13 грудня.  

Ухваленим документом передбачається на законодавчому рівні запровадження ввезення генераторів, Starlink без сплати ввізного мита та ПДВ. У тому числі для фізичних осіб. Це також стосується обладнання, яке українці отримують поштою.

Пільгове оподаткування буде діяти до травня 2023. До цього податкові пільги на імпорт генераторів були передбачені лише для юридичних осіб.

Також законопроєкт передбачає можливість зберігання пального без ліцензії, що вкрай актуально через ввезення генераторів.

“За наполяганням Уряду до 2000 літрів, а все що більше треба буде повідомити по декларативному принципу податкову”, – зазначив перший заступник голови комітету з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Технічну допомогу для України від Енергетичного співтовариства (Energy Community) теж звільнили від ПДВ та мита. Йдеться про ввезення обладнання для відновлення енергетичних об’єктів.

Закон набуде чинності 2-3 січня 2023 року.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.