Дуда порівняв Україну з потопельником, який може потягнути на дно інших

Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи “зернову кризу”, порівняв Україну з потопельником, який хапається за все і може потягнути за собою на глибину інших.

20.09.2023
Дуда порівняв Україну з потопельником, який може потягнути на дно інших

Таку заяву він зробив на брифінгу для польських ЗМІ, коментуючи ситуацію навколо експорту українського зерна. Також він сказав, що планував зустрітися з Володимиром Зеленським, але не зміг через затримки в графіку його виступів на Генасамблеї.

“Ми маємо справу з чимось на зразок потопаючого. Кожен, хто коли-небудь брав участь у порятунку потопаючого, знає, що потопаючий неймовірно небезпечний, що він може витягнути себе на глибину. Він володіє немислимою силою, обумовленою особистим страхом, впливом адреналіну, і може просто втопити рятувальника. Кажуть, що потопаючий хапається за соломинку, і дійсно, потопаючий хапається за все, що може”, – цитує Дуду rmf24.

За його словами, Україна знаходиться під російським ударом і “хапається за все, що може”. “Чи можна на неї ображатися? Звичайно, можна ображатися. Чи потрібно діяти так, щоб убезпечити себе від шкоди, заподіяної потопаючою людиною? Звичайно, ми повинні діяти так, щоб захистити себе від шкоди, заподіяної потопаючим, тому що якщо потопаючий призведе до шкоди і втопить нас, йому не допоможуть”, – додав польський президент.

Говорячи про позов, поданий Україною до Світової організації торгівлі, Дуда сказав, що вони будуть пояснювати ситуацію в суді.

“Я розумію, що в Україні є ділові кола, які хотіли б якнайшвидше продати зерно за мінімально можливою ціною. Ми повинні захищатися від цього, Це наш очевидний обов’язок. Тут такий збіг інтересів. Якщо Україна звернеться до суду, ми пояснимо ситуацію. Було б добре, щоб Україна пам’ятала, що вона отримує від нас допомогу, і пам’ятала, що ми є транзитною країною тільки для України”, – сказав Дуда.

За його словами, Польща допомагає Україні транзитувати продовольство на інші ринки, а також разом з Литвою працює над подальшим спрощенням процедур та експорту через порт Клайпеда.

До слова, цієї весни Польща, Угорщина, Словаччина і Болгарія в односторонньому порядку заборонили ввезення українського зерна. 15 вересня Європейська комісія скасувала обмеження на ввезення зерна у ці країни. Однак Словаччина, Польща та Угорщина все одно ввели національну заборону на імпорт українських сільськогосподарських товарів.

В Міністерстві економіки повідомили, що подали позов до Світової організації торгівлі проти цих країн.

Коментарі

13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.
14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.