До Львова повернулись будівельники, які відновлювали будинки на Херсонщині

Львівщина — один з 15 регіонів України, які долучилися до проєкту “Пліч-о-пліч”. Ініціатива має на меті допомогти відбудувати громади Херсонщини, що найбільше постраждали від агресії Росії.

12.09.2023
До Львова повернулись будівельники, які відновлювали будинки на Херсонщині

Як повідомляє Суспільне, фінансування робіт відбувається за гроші місцевих громад, а також залучать гроші з державного бюджету України.

Тарас Марко двічі їздив відбудовувати селище Біла Криниця, що в Херсонській області.

“Село розташоване на колишній лінії зіткнення. Нема жодної не понівеченої будівлі. Є приватні будівлі, де пряме влучання снаряда, школа зруйнована, відповідно, і людей дуже мало. Спілкувався з місцевими жителями, переважно, це — старше покоління. Вони дуже раді нас бачити, пережили вони немало. Є люди, які завжди там були. Зараз хлопці працюють на відбудові, дуже тішаться і кажуть, що їх годують. Кожна людина приходить і каже: “Ви тільки їжте”, — розповідає  Тарас Марко.

Команда Тараса  відновлювала дахи на приватних будинках. Наразі замінили сім покрівель з 36 запланованих.

Понад три тижні провели у Білій Криниці й монтажники віконних конструкцій — Андрій Шостак та Іван Редько. За цей час львівські майстри встановили близько 350 вікон, зазначає Андрій Шостак.

“Не боялися, поїхали зразу, не відмовлялися. Хтось мусить їхати. Там переважно “прильоти” в кожне подвір’я: як не міна, то якийсь снаряд лежить. По дорозі їдеш через село — там шматок ракети. Біля нас сапери жити, вони ходили розміновували там поза селами. Постійно гупало: як не стріляли, то сапери розміновували”, — говорить  Андрій Шостак.

За інформацією Львівської обласної військової адміністрації, Львівщина взяла під свій патронат селище Біла Криниця, а також села Нова Зоря і Таврійське. Роботи з відбудови тривають там від липня.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.