Червоноградський район на Львівщині має найнижчі результати за кількістю демонтованих радянських пам’ятників

За пів року Червоноградський район демонтував лише 30% виявлених тут пам’ятників радянської доби. Вчора, 26 липня, у Червонограді відбулося виїзне засідання обласної робочої групи з питань декомунізації.

27.07.2023
Червоноградський район на Львівщині має найнижчі результати за кількістю демонтованих радянських пам’ятників

Про це повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Процес декомунізації на Львівщині активно триває вже другий рік. Від січня 2023 року тут демонтували майже 160 обʼєктів комуністичної пропаганди ворога. Залишається демонтувати наразі ще більше ста.

Громади області перебувають на різних етапах цього процесу. Є такі, які вже завершили декомунізацію, інші ж не поспішають демонтовувати обʼєкти ворожої пропаганди.

Вчора, 26 липня, відбулось виїзне засідання обласної робочої групи з питань декомунізації на Червоноградщину. Головував на нараді перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

Червоноградський район сьогодні має один з найгірших показників за кількістю демонтованих монументальних пам’ятників радянської доби. Тут досі залишається понад 43 радянських памʼятники і монументи.

В межах наради з головами громад проговорили по кожному такому об’єкті та окреслили чіткі дедлайни.

«Маємо єдину можливу позицію – Львівщина до кінця року має бути декомунізована. Це не стільки про пам’ятники, це про історію, яка не є нашою, історію тоталітарного режиму, послідовники якого воюють сьогодні з нами, знищують нашу територію та вбивають наших людей. На жаль, не всі громади хочуть «показувати» свої пам’ятники радянської пропаганди. Попри те, якщо на початок року ми мали 180 таких пам’яток, то вже станом на сьогодні додатковими заходами, роботою нашої комісії та районних комісій така цифра становить понад 270. Потрібно розуміти, що така робота – це один з елементів нашого ідеологічного протистояння. Ми маємо своїх героїв, яким треба віддавати шану, а не відновлювати, вшановувати чи білити форму, яка не має жодного змісту. Декомунізація – це правильно, потрібно і вимога закону», – зазначив Андрій Годик.

Вчора в Червоноградській громаді демонтували 4-й монумент радянської доби. Це памʼятник радянському солдату в Гірнику.

«Щоразу коли на Львівщині падає черговий пам’ятник радянському солдату чи присвячений Другій світовій війні, в москві піднімається дуже великий гамір. І ті, хто тут на місцях захищають всі ці пам’ятники, працює в унісон з російською пропагандою. Ми маємо розуміти, що москва далі використовує всі ці пам’ятники для своєї пропаганди», – зазначив Антон Петрівський.

Як зазначив директор департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОВА Юрій Горун, вже сьогодні, 27 липня, набуває чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімів». Він дозволяє начальникам обласних військових адміністрацій видавати розпорядження про демонтаж об’єктів радянської пропаганди та перейменування вулиць на території окремих громад, у разі їх бездіяльності.

«Ще у травні під час робочої поїздки ми отримали запевнення від громад району про активізацію роботи у напрямку декомунізації. Проте, на жаль, цього не сталось. Відтак, ми вкотре приїхали, щоб наголосити на її важливості. Ворожа пропаганда має зникнути з громадського простору Львівщини. До кінця року наша область має повністю очиститись від обʼєктів комуністичної пропаганди ворога»,- зазначив Юрій Горун.

Перше засідання робочої групи з питань декомунізації провели наприкінці минулого року. Тоді вирішили створити відповідні робочі групи при районних військових адміністраціях.

Завдання – збір інформації про наявність на території району пам’ятників і таблиць радянської доби (присвячених солдатам радянської армії, колгоспникам, радянським космонавтам та діячам, подіям, які прославляють срср чи російську імперію тощо), з обов’язковою фотофіксацією, а також радянських топонімів, які підлягають декомунізації, відповідно до чинного законодавства або потреб часу.

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.