Більшість біженців з України залишаються у Польщі на Великдень – дослідження EWL

Майже 3/4 біженців з України, які перебувають у Польщі, планують залишитися у цій країні на Великодні свята. Майже половина з них проведуть цей час разом зі своїми родинами, які також перебувають у Польщі.

12.04.2023
Більшість біженців з України залишаються у Польщі на Великдень – дослідження EWL
Фото: умовне

Про це свідчать результати опитування «Воєнні біженці з України. Великдень у Польщі», проведеного Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету.

Дослідження показало, що 74% біженців з України, які перебувають у Польщі, планують провести великодній період у Польщі. Серед головних причин такого рішення респонденти називають побоювання та труднощі, пов’язані з війною, яка триває в Україні (46%), а також перебування сімей та родичів біженців у Польщі (31%). Лише 14% респондентів визнали, що причиною перебування у Польщі в цей час є оплачувана робота.

45% біженців проведуть Великдень з родиною в Польщі, а кожен третій респондент (36%) зв’яжеться (телефоном або онлайн) зі своїми близькими, які не проживають у Польщі. Кожен дев’ятий біженець (11%) заявляє, що проведе Великдень з польськими друзями. На думку авторів дослідження, це свідчить про поглиблення зв’язків між сусідніми народами, а також про культурну близькість.

«Це доказ того, що поляки та українці дуже швидко встановлюють стосунки, засновані на взаємоповазі та взаєморозумінні. Тому так важливо, щоб цей час став можливістю відкритися для спільних зустрічей і розмов, зрозуміти емоції, які мають наші гості з України», – коментує результати дослідження Анджей Коркус, голова правління Міграційної платформи EWL.

Відповідаючи на питання про емоції під час свят, майже половина респондентів (47%) відчувають надію. На другому місці – вдячність, про яку заявили (28%) біженців, які прибули до Польщі. Також респонденти відчувають оптимізм (23%), радість (21%), але й сум (23%).

Дослідження показує, що найбільша група переселенців з України, які прибули до Польщі (36%), цьогорічний Великдень святкуватимуть за східною традицією, тобто за юліанським календарем – 16 квітня. Проте 23% респондентів заявляють, що святкуватимуть за обома календарями, а 20% – лише за григоріанським (9 квітня).

«Після російської агресії Православна церква України дозволила своїм вірянам святкувати релігійні свята за західним календарем. Враховуючи те, що понад 40% біженців, які прибувають до Польщі, хочуть святкувати Великдень за західним календарем, я вірю, що наближається день, коли християни з Польщі та України відзначатимуть релігійні свята в один день, за спільним столом як велика символічна спільнота», — коментує результати дослідження Ян Маліцкі, директор Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету.

Дослідження «Воєнні біженці з України. Великдень у Польщі» було проведене 23-28 березня 2023 року в різних містах та регіонах Польщі, в т.ч. у Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Ґданську, Зеленій Гурі, Серадзі, Тарнові, Перемишлі, Шидловці, Вадовіце та Криниці Гурській. У дослідженні взяли участь 400 громадян України, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року через повномасштабну агресію росії в Україні.

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.