Андрій Годик розповів про ПДФО, гроші на армію та пріоритетні витрати

Перший заступник начальника ЛОВА Андрій Годик розповів у програмі Олега Радика “Go про” про діяльність робочої групи з пріоритетних видатків в області.

30.10.2023
Андрій Годик розповів про ПДФО, гроші на армію та пріоритетні витрати

Як зазначив Андрій Годик відповідно до витягу з протоколу засідання уряду, місцевим органам виконавчої влади було рекомендовано створити відповідні робочі групи для контролю за бюджетними коштами, які скеровані з фонду ліквідації наслідків збройної агресії, повідомляє Гал-Інфо.

На Львівщині вирішили розширити повноваження даної робочої групи і додати загалом контроль використання бюджетних коштів та зробити цей процес максимально публічним і відкритим.

“На даний момент в склад робочої групи входять безпосередньо представники обласної військової адміністрації, зокрема, я очолюю, вказану робочу групу, також правоохоронці та представники Державної аудиторської служби”, – повідомив Андрій Годик.

Члени робочої групи зможуть вивчати питання витрат та рекомендувати тим чи іншим органам місцевого самоврядування переглянути свої рішення.

“Крім цього, ми звертаємо, актуалізовуємо увагу правоохоронців і контролюючих органів на ту чи іншу закупівлю”, – зазначив Годик.

Андрій Годик також наголосив, що на превеликий жаль, в нас чітко законодавством не визначено критерії щодо пріоритетності тих чи інших видатків і це доволі суб’єктивне бачення.

“Органи місцевого самоврядування, повинні, дивлячись на ту ситуацію, яка є в них в громадах, вирішувати щодо пріоритетності чи непріоритетності. Бо було відповідне доручення, громади переглядали, як на мене, доволі формально на ті чи інші пріоритетні видатки. Але, як ми бачимо, до окремих представників місцевого самоврядування ця інформація дуже складно дається до усвідомлення”, – зазначив Андрій Годик.

Коментарі

14:19
Біля львівської Ратуші всьоме пікетували Садового проти некритичних витрат
Кажуть, що 7 - це щасливе число. З цим твердженням навряд чи погодяться львів'яни, котрі 9 грудня вже всьоме вийшли на мітинги під вікна Андрія Садового з одною єдиною вимогою - згадати, що в країні війна.
18:04
Сколе – місце «комфортних» закупівель для обраних «комфортних» учасників. Продовження
У попередній статті нами описано «запеклу боротьбу» Сколівської міської ради, її комунальних підприємств і структурних підрозділів, за, як зазначав міський голова пан Романишин, «…комфортні умови праці працівників…».
17:03
Гроші на ремонт тротутарів і бруківку ̶н̶е̶м̶а̶є̶ ̶ будуть завжди, принаймні у Львові
Ще в липні цього року Президент України в одному із своїх вечірніх звернень прокоментував бюджетні витрати міст під час війни. Володимир Зеленський зазначив, що «ремонт бруківки та фонтанів недоречні під час війни – спочатку потрібна перемога над ворогом». Важко було не погодитись із такою думкою, з огляду на її актуальність як тоді так і в сьогоднішній час.
17:31
Що далі відбувається із сміттям, яке сортують львів’яни
З усіх відходів в Україні зараз можна переробити близько 20% – це метал, папір, скло, пластик, окремо йде органіка, яка становить до 50%. Проте фактично на переробку потрапляє менше ніж 5%, решта прямує на полігони. Вирішення "сміттєвої" проблеми безперечно потребує поліпшення законодавства у цій сфері, але й на побутовому рівні внести свою лепту до позитивних змін може кожен. Так, щоб переробити якомога більше вторсировини, її має бути й відсортовано якомога більше.