Відтак, майже половина опитаних (43%) уже долучалася до волонтерства: збирали кошти для ЗСУ, плели маскувальні сітки, пакували допомогу чи готували й роздавали їжу, йдеться у дослідженні “Підлітки та їхнє життя під час війни: настрої, цінності, майбутнє”.
87% підлітків відзначають, що найбільше змін їхньому у житті трапилось саме під час повномасштабної війни, майже така ж кількість підлітків хоче дізнатися, як підтримувати себе у складні часи.
Війна залишається ключовою причиною занепокоєння серед підлітків, утім, 93% з них вірять у себе та власні сили. Попри це, 59% опитаних прагне відчувати більшу підтримку від батьків, учителів і друзів.
Майже 70% підлітків знають, ким хочуть стати у майбутньому, хоч нині й не бачать можливості планувати на довгий період, а 90% прагнуть бути корисними під час відбудови України.
“Наразі міжнародні дискусії, присвячені відновленню України, не враховують думку молоді й навіть не розглядають її потреб. Однак для побудови пріоритетів під час відновлення країни молодих людей необхідно слухати й багато в них вчитися. Адже їхній голос не менш важливий у формуванні сучасної та майбутньої України”, – підсумувала голова місії Plan International в Україні Мія Хаглунд Хілас.
Коментарі