15 років тюрми загрожує “регіоналам”, які очолюють окупаційну адміністрацію на Луганщині

Троє колаборантів пішли на співпрацю з ворогом у тимчасово окупованому Старобільському районі Луганської області.

19.01.2023
15 років тюрми загрожує “регіоналам”, які очолюють окупаційну адміністрацію на Луганщині
Фото: СБУ

Поплічниками агресора є троє представників партії регіонів – Валерій Пахниць, Олександр Гончаров та Валерій Чайка, які до 2014 року обіймали посади голови Старобільської райдержадміністрації та його заступника, а також мера райцентру, повідомляє СБУ. 

На початку повномасштабного вторгнення вони підтримали російських загарбників і запропонували їм свою допомогу у війні проти України. За це їх призначили очільниками створеної окупантами «администрации Старобельского района лнр».

Перебуваючи на «посадах» колаборанти виконували завдання москви щодо поширення кремлівського режиму та придушення руху опору в регіоні.

Встановлено, що зловмисники беруть активну участь у створенні нових окупаційних органів на території захопленого району. Саме вони організували «відкриття» у Старобільську підконтрольних рф «таможенного поста» та місцевого підрозділу «мвд лнр».

Крім цього 12 травня минулого року з нагоди «дня росії» колаборанти взяли участь у «церемонії» підняття на центральній площі міста прапорів країни-агресора і терористичної організації «лнр».

На підставі зібраних доказів їм повідомили про підозру за:

  • за ч. 3 ст. 28, ч. 6 ст. 111-1 (здійснення інформаційної діяльності у співпраці з державою-агресором та її окупаційною адміністрацією, спрямованої на підтримку держави-агресора, її окупаційної адміністрації чи збройних формувань, вчинене організованою групою);
  • за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційних адміністраціях).

Наразі обвинувальні матеріали скеровано до суду. Зловмисників оголошено у розшук.

Тривають комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.