У Львові з’явиться музейний комплекс Митрополита Андрея Шептицького

6 жовтня приміщення монастиря отців-реформатів, у якому він буде, офіційно перейшло у власність Львівської архиєпархії УГКЦ.

07.10.2022
У Львові з’явиться музейний комплекс Митрополита Андрея Шептицького
Отець Севастіян (Дмитрух)

Як пише у своєму телеграм-каналі голова Львівської ОВА Максим Козицький, постать великого гуманіста, мецената, патріота, предстоятеля греко-католицької церкви Митрополита Андрея Шептицького в історії України займає особливе місце. Але питання створення музейного комплексу, на жаль, не могли вирішити роками.

Вказується, що з 2008 року релігійна спільнота Львова та області докладали чимало зусиль для збереження та відбудови унікальної сакральної пам’ятки – храму святого Казимира і монастиря чернечого ордену реформаторів у Львові. У 2020 році офіційно відкрили музей Митрополита Андрея Шептицького, але експозиція розташовувалась лише на першому поверсі. Усі інші приміщення колишнього монастиря перебували у користуванні Львівського державного університету внутрішніх справ. Під час візиту на Львівщину в 2019 році президент України Володимир Зеленський доручив відновити справедливість.

Львівська обласна державна адміністрація стала посередницею у діалозі між керівництвом музею Митрополита Андрея Шептицького та Львівського державного університету внутрішніх справ щодо передачі усієї будівлі релігійній спільноті. 

Відповідно до розпорядження голови обласної військової адміністрації приміщення передали Курії Львівської архиєпархії Української греко-католицької церкви. Львівський державний університет внутрішніх справ натомість отримав інше приміщення, яке цілком відповідає потребам освітнього процесу. 

Як розповів отець Севастіян (Дмитрух), на понад 2000 квадратних метрах простору планують створити розширену експозицію музею, а також реставраційну майстерню, дитячу кімнату, лекторії та приміщення для скаутських сходин. 

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.