Чи зникне тепло в домівках львів’ян, якщо росія завдасть ударів по місту?

У неділю, 11 вересня, російські військові завдали ударів по Харківській ТЕЦ. Це стало причиною тимчасового зникнення енергопостачання одразу в кількох регіонах.

21.09.2022
Чи зникне тепло в домівках львів’ян, якщо росія завдасть ударів по місту?
Фото: умовне

У ДСНС розповіли, що адмінбудівля ТЕЦ частково зруйнована, на момент прибуття рятувальників площа пожежі була понад 1 000 квадратних метрів.

За словами керівника Харківської ОВА Олега Синєгубова, внаслідок ракетних ударів у Харкові та у великій частині області зникло електропостачання, а без електрики не працювали помпи, які подають у будинки воду.

“Ворог завдав ракетного удару по Холодногірському району, пошкоджено об’єкт критичної інфраструктури. Двоє працівників загинули. Рятувальники майже всю ніч локалізували масштабну пожежу”, – повідомив Синєгубов у понеділок вранці.

Міністр енергетики Герман Галущенко, у свою чергу, заявив, що без світла також залишилися сотні тисяч українців на Полтавщині, Дніпропетровщині, Харківщині, Сумщині та Донеччині. Проте, за словами міністра, його “надихають” темпи відновлення енергопостачання.

Поки ДСНС гасили пожежі, диспетчери та інженери “Укренерго” разом із фахівцями в областях відновили живлення у більшості відключених регіонів за підготовленими резервними схемами та алгоритмами дій, розповів голова компанії. Так, за 40 хвилин у деякі оселі світло вже почало повертатися, а всі основні лінії полагодили за 4,5 години.

Багато військових аналітиків схиляються до думки, що це був лише перший такий обстріл з боку росії. Тобто, кремль, найімовірніше, обрав собі тактику: руйнувати нашу критичну інфраструктуру, аби завдавати фінансової шкоди Україні та психологічно тиснути на населення. По яких містах чи пунктах будуть завдані наступні удари – сказати складно.

Економіка України

У зв’язку із цим, українці все частіше стали хвилюватись про ціну опалення на найближчу зиму. Тобто, окрім проблем із тим, що війська рф можуть банально зруйнувати енергетичну інфраструктуру, той же газ може зрости у ціні. Бабільше, українці вже створили ажіотаж навколо купівлі електрообігрівачів. Про це свідчать і статистичні дані Google Ukraine.

Так, у липні 2022-го року аналітики компанії зафіксували аномальне явище в інтернет-запитах українців. Після численних попереджень президента та урядовців про найскладнішу майбутню зиму, кількість пошукових запитів на товари для обігріву зросла на рекордних для літа 20%. Цю ж аномалію, але починаючи з червня, помітили й представники магазинів і маркетплейсів, де попит на засоби для утеплення дому та обігріву зріс у десятки разів.

“Ми фіксуємо нетиповий попит на все, що пов’язано з обігрівом. Обігрівачі, термобілизна, бойлери та водонагрівачі; печі на дровах, ковдри, генератори, тепла підлога. Найбільше людей цікавлять обігрівачі”, – розповіла керівниця відділу бренд-маркетингу в Hotline.ua Олена Голубєва.

Зрозуміло, що ринок має свої правила, тому ціни на електрообігрівачі в Україні вже зросли на суму від 15% і вище. Проте ціни на газ не повинні підвищуватись. Принаймні, такої думки притримується економічний експерт Тарас Козак. За його словами, ціна обігріву власної домівки для пересічного українця не зросте навіть попри війну.

Тарас Козак

«Питання тарифів сьогодні контролює уряд. І ми вже бачимо, що навіть попри зростання собівартості енергоносіїв, зокрема і газу, ціни на них в Україні не ростуть. Такою є стратегія Кабміну, який пообіцяв, що тут все буде стабільно. Тому я вважаю, що навіть попри такі негативні для економіки явища як війна, електроенергія, газ та вода не дорожчатимуть. Іншими словами, навіть якщо росія нищитиме нашу енергетичну інфраструктуру, це нічого не змінить. Крім того, найдешевшу електроенергію нам давала Запорізька АЕС, яка нині відключена, але тарифи від цього також не зросли. А якщо ціни й змінюватимуться, то це відбудеться в рамках якоїсь невеличкої індексації. Тому в найближчий період навіть пошкодження мереж не будуть впливати на ціну енергоносіїв у державі», – пояснив Козак.

Загроза Львову

Звісно, путін та його посіпаки мали свої «вологі мрії» щодо захоплення всієї України, які розбились об наші Збройні сили. Проте ні для кого не секрет, що дуже «ласим шматком» для путіна завжди був і є Львів. Це місто, яке російська пропаганда вважає «колискою українського нацизму», вже давно «стоїть поперек горла» москві. Тому, з дуже великою ймовірністю, на фоні поразок на полі бою, росія спробує завдати ракетних ударів по столиці Галичини.

Так, військовий експерт Інституту майбутнього Іван Ступак вважає, що Львів дійсно є однією із найбільш імовірних цілей росії у найближчому майбутньому. За його словами, путін дуже хоче завдати удару по місту і вже шукає для цього можливості.

Іван Ступак

«росія 100% має бажання нашкодити Львову. Навіть виступи їхніх політиків сповнені заяв, що рф повинна бити по нашій інфраструктурі. Тобто, вони «намацали» такий собі «стоп-кран», яким можна змінювати думку свого суспільства. Типу, якщо є проблеми на війні, треба завдати удару про критичній інфраструктурі ворога і висвітлити це як велику перемогу», – заявив він.

Експерт також вважає, що росія завдаватиме ударів по всій території України. А Львову найбільше загрожує білорусь.

«Куди москва зможе дотягнутись, туди і битиме. Якщо зможе вдарити із «Ураганів» та «Смерчів», то битиме такою артилерією, якщо треба запускати ракету, то вони її запустять. Звісно, наша ППО працює і таким чином ми збиваємо приблизно 80% ракет ворога. Але якщо росія завдасть масованого удару, то його відбити майже нереально. Тому Львову найбільше варто остерігатись запусків з білорусі», – пояснив Іван Ступак.

У ЗМІ вже неодноразово поширювали інформація про нестачу високоточних ракет у росії. Проте цю проблему, на думку військового експерта, ворог вирішуватиме масованими обстрілами старими зразками такого озброєння.

«Там, де у них є проблема з точністю, вони беруть кількістю. Якщо точні ракети мають похибку у кілька метрів, то радянські зразки мають «розліт» у 100-200 метрів. Але якщо стріляти масово, то свого результату вони можуть досягти. Тобто, якщо у росії не буде точної ракети, яка могла б завдати точкового удару по інфраструктурі Львова, то вони з високою ймовірністю можуть запускати 4-5 ракет в одному напрямку з надією, що хоч одна із них влучить», – підсумував Іван Ступак.

Готовність Львова

Оскільки ріст тарифів на енергоносії нам не загрожує, то найбільшою проблемою для Львова може стати відсутність тепла. Тобто, у випадку, якщо росія, все ж, влучить у критичну інфраструктуру міста, Львів може залишитись без опалення на кілька днів, а може й тижнів. Проте так не вважає чинний керівник «Залізничнетеплоенерго», а в минулому – директор «Львівгазу» – Юрій Войсович. Він запевняє, що за наявності злагодженої роботи усіх структур міста, навіть влучання в об’єкти критичної інфраструктури не позбавлять львів’ян тепла на кілька днів.

Юрій Войсович

«Я працюю в цій галузі вже 20 років, тому можу впевнено сказати, що колапсу в нашому місті не буде. На щастя, всі наші газорозподільчі мережі є «закільцьованими», тобто замкнутого типу. Вони всі взаємопов’язані, а отже зробити так, аби у Львові не було газопостачання взагалі, майже неможливо. Звісно, може бути період, що в тому чи іншому районі протягом певного часу не буде тепла. Проте якщо до цього підійти правильно з технічного погляду, то шляхом перемикання з одного газоредукувального пункту на інший ми уникнемо якихось масштабних проблем. Тому у Львові не може бути такого, щоб протягом тижня часу якийсь із районів не мав газу. Раніше у в місті все було налагоджено в цьому плані, а як зараз – сказати важко. Проте підкреслю: при правильній організації роботи всіх міських структур, нам не загрожує тривала відсутність тепла у домівках львів’ян», – розповів Юрій Войсович.

Роман Гурський

Додамо, 21 вересня СБУ повідомила, що викрила у Києві агентурну групу фсб, яка передавала ворогу координати столичних ТЕЦ для зриву опалювального сезону.

Зрадники розвідували розташування українських військових підрозділів, зокрема Нацгвардії, теплових електростанцій і залізничних вузлів. Зібрані відомості переправляли окупантам через анонімні телеграм-канали. За кожен «звіт» загарбники перераховували своїм поплічникам грошову «винагороду» у розмірі 5 тис. у гривневому еквіваленті.

За даними слідства, агентурну групу сформував кадровий співробітник управління фсб по ростовській області після початку повномасштабного вторгнення. До її складу входило четверо жителів Києва.

До своєї розвідувально-підривної діяльності вони намагались залучити мешканку Черкащини. Зрадників викрили, встановили їх місцезнаходження і затримали.

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.