ВАКС засудив двох посадовців за мільйонні зловживання на будівництві “Охматдиту”

Їх злочинні дії завдали державному бюджету понад 30 млн грн збитків.

26.12.2022
ВАКС засудив двох посадовців за мільйонні зловживання на будівництві “Охматдиту”
Фото: умовне

У понеділок, 26 грудня, колегія суддів ВАКС ухвалила вирок та визнала винуватими двох осіб у справі щодо завдання збитків під час будівництва “Охматдиту”.

За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, державне підприємство “Укрмедпроектбуд” за бюджетні кошти замовило у приватного товариства інженерне та технічне обладнання (зокрема ліфти та модулі теплових пунктів) для будівництва та оснащення НДСЛ “Охматдит”. 

За умовами укладених договорів державне підприємство провело розрахунки з генпідрядником шляхом 100% авансування, що становило понад 30 млн грн. Проте вказане інженерне та технічне обладнання й до цього часу не поставлено.

Попри відсутність обладнання, у 2013 році очільниця державного підприємства (до цього вона була директором підприємства – генпідрядника), діючи всупереч інтересам очолюваного нею підприємства, з метою отримання неправомірної вигоди іншими юридичними особами, за пособництва тодішніх керівників підприємств генпідрядника та підрядника, підписала видаткові накладні, відповідно до яких нею нібито прийнято від генпідрядника вказане обладнання, за яке вже було сплачено авансові платежі у повному обсязі. 

Надалі вказані особи приховали відсутність обладнання.

Тож ексочільницю ДП “Укрмедпроектбуд” суд визнав винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), та призначив їй покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років з позбавленням права обіймати посаду керівника суб’єкта підприємництва, у статутному капіталі якого є частка державної або комунальної власності строком на 3 роки. Їй призначили штраф у розмірі 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 12 750 грн.

Її пособника – ексдиректора ТОВ “Укрпрофмед”, суд визнав винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем), та призначив йому покарання у виді позбавлення волі строком на 4 роки з позбавленням права обіймати посаду керівника суб’єкта господарювання строком на 3 роки. Йому призначили штраф у розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян – 10 200 грн.

Обох обвинувачених суд звільнив від покарання за ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення) у зв’язку із закінченням строків давності кримінального провадження.

Колегія суддів ВАКС повністю задовольнила цивільний позов Державного підприємства “Укрмедпроектбуд” до обвинувачених та стягнула на його користь грошові кошти у розмірі понад 30 мільйонів гривень. 

Коментарі

14:36
На Львівщині впровадять єдиний аналітичний портал послуг та пільг для Захисників та Захисниць
Львівська обласна військова адміністрація проводить моніторинг послуг та пільг ветеранам, Захисникам та Захисницям, їх сім’ям та родинам загиблих і безвісти зниклих на Львівщині для створення єдиного аналітичного порталу в межах Концепції підтримки Захисників та Захисниць.
11:04
Львівські гросмейстери відвідали поранених військових
У лікарні святого Пантелеймона у Львові пройшов сеанс одночасноі гри.
12:09
На Львівщині за 2023 рік вперше діагностували рак у понад 7 тисяч осіб
В області тривають дні обізнаності про онкологію, тож варто не нехтувати щорічними оглядами та перевірити своє здоров’я
15:36
Більше 10 років люди захищають свої права на земельні ділянки на Львівщині
Отримавши земельні ділянки, люди вже 11 років не можуть їх використовувати та розпоряджатися ними.