Між Україною та Молдовою відновили залізничне сполучення в обхід Придністровʼя

Оновлену залізничну ділянку Березине (Україна) – Басарабяска (Молдова) відкрили за участі міністра інфраструктури України Олександра Кубракова та міністра інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрія Спину.

22.08.2022
Між Україною та Молдовою відновили залізничне сполучення в обхід Придністровʼя
Фото: "Укрзалізниця"

22 серпня Україна і Молдова відновили альтернативний залізничний маршрут для сполучення Одеси та Дунайських портів.Про це інформує пресслужба Міністерства інфраструктури.

Відновлення руху ділянкою відбулося в рамках роботи Міністерства інфраструктури зі збільшення пропускних можливостей на західних кордонах України з державами ЄС та Молдовою, зазначили у відомстві.

“Відновлення цього маршруту стало життєвонеобхідним на тлі постійних атак мосту через Дністровський лиман російськими окупантами. Відтепер маємо альтернативу – головний залізничний маршрут для сполучення Одеси та Дунайських портів — “Рені” та “Ізмаїл” надійно підключений до залізничного сполучення”, — сказав міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

У міністерстві розраховують, що зможуть досягти об’єму вантажоперевезень на цій ділянці в середньому на рівні 10 млн тонн на рік.

Кубраков також розповів, що українські залізничники відновили інфраструктуру не тільки на території України, а ще й на території Молдови.

Ділянка Березине – Басарабяска є одноколійною, а її довжина складає 22 кілометри. З них — на території України проходить майже 21 кілометр. Рух на ній був відсутній з 1999 року.

24 червня цього року Міністерство інфраструктури України та Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Молдови підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо розвитку залізничного сполучення, який передбачає відновлення залізничного руху на цій ділянці.

 

Коментарі

16:36
Львів’яни вкотре пікетують Садового через некритичні витрати
Другого дня весни у Львові кілька десятків волонтерів вчергове прийшли під вікна Андрія Садового вимагати зупинити витрачати кошти громади на непотрібні забаганки. Незважаючи на те, що акції відбуваються місяцями, влада міста вперто продовжує ігнорувати вимоги громади та належно реагувати на те, що в країні війна.
13:34
Поранення, операції, протези – хто служить у Самбірському РТЦК та СП
На світлині десять захисників України. Через складні поранення вони обмежено придатні до виконання бойових завдань. Тож командування військових підрозділів скерувало їх на службу до Самбірського РТЦК та СП. Там вони можуть відчути, що після втрати здоров’я, держава від них не відмежувалася і що їх не сприймають, як «списаних».
11:28
Львів’яни збирають дрони у домашніх умовах
Для досягнення перемоги одним з найбільш пріоритетних напрямків у військовій сфері визначено виробництво дронів. Саме вони дозволять вести ефективний спротив переважаючій чисельно армії орків.
13:04
У Львові відбувся черговий мітинг біля мерії, де прозвучали звинувачення проти Садового і його дружини
Суботнього ранку, під стінами міської Ратуші, вкотре зібрались активісти, які вимагають збільшення фінансування війська з міського бюджету. Попри всі очікування, влада міста вчергове відмовилась йти на діалог задля вирішення даного питання.