“Укрзалізниця” заморозила проект будівництва терміналу на станції Львівщини

Чеський залізничний оператор з вересня чекає на відповідь “Укрзалізниці” щодо проєкту будівництва пересадкового термінала на станції Мостиська II.

04.04.2024
“Укрзалізниця” заморозила проект будівництва терміналу на станції Львівщини

Запуск поїзда Київ – Берлін, який чеський залізничний оператор RegioJet анонсував на 2024 рік, опинився під питанням. Причина в тому, що проєкт будівництва пересадкового термінала на станції Мостиська II на сьогодні заморожений. Про це виконавчий директор компанії Якуб Свобода заявив у інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“Я б сказав, що зараз цей проєкт скоріше заморожений: у вересні минулого року ми надіслали Укрзалізниці відповідні передпроєктні розрахунки та технічні рішення, але відтоді жодних дій не відбулося. Ми хотіли б повернутися до нього так швидко, як це можливо. Плануємо обговорювати це питання з УЗ”, – розповів Свобода.

Він наголосив, що RegioJet задекларувала готовність інвестувати кошти в будівництво термінала. Перевагою запропонованого УЗ проєкту є швидкість його реалізації.

“За правильної організації процесу проєктування і будівництво пасажирської інфраструктури триватиме чотири місяці. Тобто якщо ми отримаємо сприяння з боку наших партнерів з Укрзалізниці, то вже в середині літа цього року наші поїзди зможуть доїхати до станції Мостиська II, а пасажири зможуть зручно і вигідно подорожувати як до Чеської Республіки, так і до Німеччини”, – сказав директор RegioJet.

Пересадковий термінал на станції Мостиська II, наголосив Свобода, зможе частково розвантажити вокзал у польському Перемишлі, наблизити запуск рейсу Київ – Берлін, а також розширити можливості для інших напрямків.

“Поточний маршрут (із пересадкою в Перемишлі. – Ред.) не має достатньої спроможності для тієї кількості пасажирів, які користуються цією лінією. Тож Мостиська II буде однозначно кращим варіантом, оскільки надасть змогу фактично подвоїти пропускну спроможність цього переходу”, – зазначив Свобода.

Він уточнив, що RegioJet отримала всі необхідні дозволи для проїзду поїздом до Німеччини територією Польщі.

Коментарі

11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.