Інноваційність полягає у тому, що пов’язки самостійно розкладаються після використання та виготовлені з природних матеріалів, а це дозволяє уникнути будь-яких подразнень на тілі людини. Технологію виробництва розробили науковці Львівської політехніки. Її уже запатентували, повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
“Від початку повномасштабної війни вони разом зі студентами виготовили та передали у прифронтові лікарні й медичні частини понад 230 тисяч таких пов’язок. Виготовляти їх доводилося у різних аудиторіях, бракувало матеріалів, місця та обладнання, що сповільнювало процес. Водночас із передової надходило дуже багато схвальних відгуків про ці засоби“, – зазначив очільник ЛОВА.
Торік Львівська ОВА в межах Програми інноваційного та науково-технічного розвитку виділила з обласного бюджету 700 тисяч гривень. За ці кошти придбали нове обладнання.
“Сьогодні відкрили лабораторію, яка буде спеціалізуватися на виробництві пов’язок та випробуванні інших нових медичних технологій. Окрема вдячність Rotary International та благодійникам, які допомогли з облаштуванням цієї лабораторії і сировиною”, – наголосив Козицький.
Також він додав, що найближчим часом розповість про початок великого виробництва.
“Наразі ж пов’язки не продаються, але військові частини можуть стати в чергу, щоб отримати їх, якщо звернуться в Інститут хімії та хімічних технологій Львівської політехніки. Ми маємо потужний потенціал для того, аби створювати дуже багато крутих речей в Україні. Принагідно ще раз закликаю: купуйте українське, вірте в себе, вірте у те, що ви робите, і в перемогу нашої держави!” – підсумував очільник області.
Коментарі