Про це повідомили у «Бюро спадщини».
Це один з найкращих зразків розписів під’їзду у Львові, каже реставраторка монументального живопису Ірина Гірна.
«Коли до нас звернулося ОСББ будинку на вул. Нечуя-Левицького, 19, ми зробили зондажі, щоб пересвідчитися, що розписи є, і відкрили частину на стелі у під’їзді і на останньому, третьому, поверсі. Та бонусом для нас стало те, що ми виявили, що розписи є і на стінах по всій сходовій клітці. Розписи є дуже цінними – це є сецесія ХХ ст, один з найкращих стилів у Львові. Він найбільш багатий, найбільш унікальний, кожен з цих елементів є неповторним», – пояснила фахівчиня.
Як розповів голова ОСББ «Надія НЛ» Ігор Дічковський, будинок на вул. Нечуя-Левицького, 19 є пам’яткою архітектури місцевого значення. Він побудований одним із знаних будівельників у Львові – Якубом Рисяком. Його дружина, Гелена Рисяк, купувала землі під будівництво, а він – будував. Так, у травні 1906 року вона подала документи на будівництво. На документах є штамп магістрату королівської столиці міста Львова. У серпні 1907 року будинок був зданий в експлуатацію.
«У сусідньому будинку – вул. Нечуя-Левицького, 17, який теж будував Якуб Рисяк, у фойє на стелі є розписи, тому ми розуміли, що у нас вони теж можуть бути. Тому ми запросили реставраторів і вони це підтвердили, і відкрили частину цих розписів на стелі. Ми дуже задоволені від цієї знахідки, і звісно що хочемо їх зберегти. Та власних коштів на ці роботи не маємо», – пояснює Дічковський.
За його словами, ОСББ у будинку існує з 2008 року. За власні кошти мешканці виконали великий об’єм робіт – провели заміну всіх інженерних мереж, реставрацію вхідних і внутрішніх дверей. За кошти міського бюджету у будинку провели реставрацію даху.
Коментарі