Про це повідомляється на сайті уряду королівства, передає “Суспільне”.
Зокрема, під санкції потрапили 10 іранських чиновників, пов’язаних з судовою і пенітенціарною системами Ірану. Серед них — 6 посадовців, пов’язаних із судами, які були відповідальні за переслідування протестувальників та винесення вироків, що включали смертну кару.
Під санкції потрапили Алі Чехармахалі і Глоамреза Зіяї, колишні директори в’язниці “Евін” в Тегерані, яка відома жорстоким поводженням як з іранськими, так і з іноземними ув’язненими. Аллах Карам Азізі – начальник в’язниці Разі Шахр.
Велика Британія також запровадила санкції проти російського полковника Ібатулліна за його роль як командира 90-ї танкової дивізії, що перебуває на передовій з моменту початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Окрім того, королівство запровадило санкції за порушення прав людини проти Андрія Тішеніна, співробітника ФСБ Росії, та Артура Шамбазова, старшого оперуповноваженого в окупованому РФ Криму. У 2015 році вони катували українця Олександра Костенка.
Під санкціями опинився й Валентин Опарін, майор юстиції РФ, та Олег Ткаченко, керівник відділу прокуратури Ростовської області. Обидва перешкоджали розгляду скарг на катування, а Ткаченко також застосовував тортури для отримання свідчень.
Додатково Британія запроваджує санкції проти Ілана Шора, голови партії “Шор” з 2016 року та депутата парламенту Молдови.
“У 2022 році, після російського вторгнення в Україну, партія “Шор” почала активно взаємодіяти з російською владою, депутати відвідали Москву та налагодили міжпартійні контакти. Після цього партія організовувала протестну діяльність проти чинної влади у Молдові. З 26 жовтня 2022 року Iлан Шор знаходиться під санкціями США”, — йдеться у повідомленні.
Також під санкціями опинився Володимир Плахотнюк, голова Демократичної партії Молдови з грудня 2016 року по червень 2019 року.
Коментарі