Німеччина екстрадує до України підозрювану, яка майже 5 років переховувалася від слідства

Затриману підозрюють у завданні держпідприємству збитків у 6,5 мільйонів гривень.

21.11.2022
Німеччина екстрадує до України підозрювану, яка майже 5 років переховувалася від слідства
Фото: умовне

З Німеччини в Україну екстрадували одну з підозрюваних у справі про завдання державному підприємству “Держінформ’юст” 6,5 млн грн збитків. Як розповіли в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП), підозрювана близько п’яти років перебувала у міжнародному розшуку та 28 травня цього року була затримана компетентними органами ФРН.

“САП та Національне антикорупційне бюро України домоглися екстрадиції до України однієї з підозрюваних у справі щодо зловживань при закупівлі програмного забезпечення Trueconfserver, що завдали державному підприємству “Держінформ’юст” майже 6,5 млн грн збитків”, – сказано в повідомленні.

Зазначається, що за результатами екстрадиційної процедури федеральне відомство юстиції Німеччини задовольнило запит української сторони про видачу підозрюваної.

19 листопада ВАКС застосував до колишньої директорки приватної компанії, яка “виступала пособником у вчиненні злочину”, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою 496,2 тис. грн застави.

Наприкінці 2013 – на початку 2014 років один з керівників ДП “Держінформ’юст” забезпечив укладення та виконання договору на закупівлю програмного забезпечення Trueconfserver із підконтрольним йому ж підприємством. Попри те, що вартість послуг була суттєво завищена, а частина договору взагалі не виконана, ДП “Держінформ’юст” перерахувало підряднику кошти, що завдало підприємству майже 6,5 млн грн збитків.

Дії осіб кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

“Зважаючи на те, що директорка ТОВ переховувалась від слідства, матеріали щодо неї були виділені в окреме провадження. Обвинувальний акт щодо інших осіб, причетних до організації та реалізації злочинної схеми, наразі перебуває на розгляді у Вищому антикорупційному суді”, – повідомляє САП.

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.