У Німеччині судять уродженку України за підтримку російського вторгнення

Раніше вона організовувала акції на підтримку росії.

06.06.2023
У Німеччині судять уродженку України за підтримку російського вторгнення

Уродженка України Олена Колбаснікова постане перед судом у Кельні. Її звинувачують у схваленні агресивної війни рф проти України. Про це пише DW.

Олену Колбаснікову очікує суд у Кельні 6 червня за ймовірне публічне схвалення російського вторгнення в Україну. Її обвинувачують за статтею 140 п. 2 Кримінального кодексу ФРН (“схвалення злочинів”).

Зокрема, Колбасніковій інкримінують те, що під час проросійської демонстрації 8 травня 2022 року вона висловилася на підтримку агресивної війни проти України, уточнив представник суду. У разі доведення провини їй загрожує до трьох років позбавлення волі або грошовий штраф.

У 2022 році Колбаснікова, яка мешкає в Кельні, організувала найбільший у Німеччині автопробіг на підтримку росії, пізніше вона була співорганізатором інших проросійських акцій, зокрема, 6 травня 2023 року.

Уродженка Дніпра Колбаснікова звинувачення на свою адресу відкидає і вважає себе жертвою переслідувань з боку німецької влади. ЗМІ в Німеччині часто називають її “путінською фанаткою” або членкинею “фан-клубу Путіна”.

На початку травня проросійська активістка об’єдналася з німецькими правими радикалами. Разом із юристом і політиком Маркусом Байзіхтом (Marcus Beisicht) і Андре Поґґенбурґом (André Poggenburg) вона стала співкерівницею нового руху під назвою Aufbruch Frieden, Solidarität, Gerechtigkeit (“Пробудження миру, солідарності, справедливості”).

Усі троє співзасновників брали участь у проросійській демонстрації в Кельні 6 травня 2023 року. Поґґенбурґ раніше був одним із провідних функціонерів у праворадикальній партії “Альтернатива для Німеччини”, але 2019 року пішов із неї після низки зроблених ним заяв расистського характеру.

Судове засідання в Кельні у справі про виправдання російської агресії було спочатку призначене на 29 березня, але його перенесли на 6 червня. Ймовірно, з тієї причини, що незадовго до дати судового засідання, 27 березня, у Колбаснікової відбувся обшук – уже з іншого приводу.

Її підозрюють у тому, що разом із чоловіком Максом Шлундом (Max Schlund) вона збирала в Німеччині гроші та речі для підтримки російської армії на Донбасі, як підтвердили в кельнській прокуратурі.

За даними слідства, восени 2022 року Колбаснікова разом із чоловіком відвідала контрольовану російською армією територію Донбасу і передала там російським військовим утеплені намети, а також, імовірно, засоби зв’язку. Якщо це буде доведено, то стане порушенням заборони на вивезення і передачу товарів, що підпадають під санкції ЄС, за яке загрожує покарання до п’яти років позбавлення волі.

Також, згідно з даними слідства, Олена Колбаснікова та її чоловік закликали своїх прихильників вступати до лав найманців “ПВК Вагнер” і публічно демонстрували літеру Z. У Німеччині заборонена публічна демонстрація символів, які асоціюються з російським вторгненням в Україну, зокрема, літер Z і V, “георгіївської стрічки”, а також прапорів СРСР і терористичних організацій  “ДНР” і “ЛНР”.

Коментарі

12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.
12:00
Відомий львівський лікар пройшов стажування у провідній клініці США
Завідувач відділення кардіології та реперфузійної терапії лікарні Святого Пантелеймона Василь Процько повернувся зі стажування у Сполучених Штатах Америки та поділився враженнями від поїздки.
14:02
Традиції «аварійності» львівського мера
«…Тут зберігають давні традиції…», «… завжди особлива атмосфера святкування певних подій, свят, проведення різних форумів…» – приблизно так відгукуються гості про наше місто. Нерідко так говорять і самі львів’яни.
14:31
У Львові пікетували Садового щодо вимоги фінансування ЗСУ
У суботу у Львові під вікнами мера Садового вчергове відбулась акція "Гроші на ЗСУ". Присутній десяток активістів традиційно вимагав від влади міста забезпечити виділення гарантованих 20% бюджету Львівської ОТГ для закупівлі зброї для захисників.