Уряд дав старт масовому виробництву дронів в Україні

Уряд погодив пропозицію реалізації протягом двох років експериментального проєкту щодо оборонних закупівель безпілотних систем вітчизняного виробництва.

24.03.2023
Уряд дав старт масовому виробництву дронів в Україні

Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Віцепрем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров назвав це рішення “історичним» і зазначив, що воно значно прискорить створення та постачання вітчизняних дронів на фронт, дозволить виробникам БПЛА активніше розвиватися, масштабуватися, реінвестувати прибуток, конкурувати з іноземними компаніями.

За його словами, це також створить умови для стрімкого розвитку сфери українських військових технологій, а постанова «фундаментально» змінює підхід до самого мілтек-бізнесу з боку держави.

“Раніше прибуток на іноземні комплектувальні був 1%, на власні товари та послуги — 30%. Така регуляція стримувала розвиток українських виробників, стимулювала їх до переїзду за кордон чи маніпуляцій з документами. Це треба було змінити. Щоб стимулювати розвиток БПЛА в Україні та залучити більше компаній до виробництва, масштабування та підвищення рівня локалізації комплектувальних, держава підняла частку прибутку до 25%”, — пояснив Федоров.

 

Коментарі

11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.
11:32
П’ятикласник зі Львівщини жонглює м’ячем 9 тисяч разів
Андрій Панів з села Мальчиці Івано-Франківської ТГ на Львівщині віртуозно володіє м'ячем.
11:34
У омбудсмена України вимагають у Шевченка вжити заходів щодо Шевченка
Керівнику українського футболу не вдасться відмовчатися за дії своєї команди.
12:08
Традиції «аварійності» львівського мера. Продовження
В попередній статті нами була вибірково і як наглядний приклад розкрита історія «успіху» співпраці представників однієї сім’ї – сім’ї Новосад і пов’язаних з ними юридичних та фізичних осіб з структурами, підконтрольними Львівській міській раді, у сфері закупівель бюджетним коштом різноманітних «аварійних» послуг та робіт.